Tabule k stavbe obchvatu D4 a R7 sú chybné, diaľničiari upozorňujú koncesionára a žiadajú nápravu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Diaľnica D4, rýchlostná cesta R7
Pohľad na stavbu mosta cez Jarovecké rameno, ktorý je súčasťou výstavby bratislavského obchvatu D4/R7 počas kontrolného dňa ministra dopravy SR a ministra životného prostredia SR. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 21. mája (WebNoviny.sk) – Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) nie je stavebníkom úsekov diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 v okolí Bratislavy v rámci PPP projektu.

Stavbu realizujú cez PPP projekt

Stavebníkom je štát v zastúpení Ministerstva dopravy a výstavby SR, upozornila NDS. Diaľničná spoločnosť zároveň opakovane vyzvala koncesionára projektu D4 a R7 Zero Bypass Limited, aby upravil informačné tabule k stavbe D4 a R7.

„Na tabuliach koncesionár omylom ako stavebníka uvádza Národnú diaľničnú spoločnosť. NDS na chybu koncesionára opakovane upozorňuje a žiada nápravu,“ informovala hovorkyňa NDS Michaela Michalová v tlačovej správe.

„Keďže stavba D4/R7 sa realizuje prostredníctvom PPP projektu, projekčné práce, kompletnú realizáciu, financovanie ako aj prevádzku a údržbu projektu zabezpečuje koncesionár – konzorcium Zero Bypass Limited (Obchvat nula),“ uviedla Michalová.

Stavebníkom je štát

Konzorcium tvoria spoločnosti Cintra, Macquarie Capital a Porr AG. Po oficiálnom odovzdaní stavby verejnosti bude nasledovať tridsaťročná koncesia s prevádzkou a údržbou úsekov D4 a R7.

Zhotoviteľom projektu a hlavným dodávateľom koncesionára je spoločnosť D4R7 Construction, s. r. o. Ide o konzorcium španielskej spoločnosti Ferrovial Agroman a rakúskej firmy Porr Bau. Stavebníkom je štát v zastúpení Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Slovenská republika uzavrela s koncesionárom v roku 2016 koncesnú zmluvu – dohodu o obchodných podmienkach v súvislosti s výstavbou, prevádzkou a údržbou D4/R7. Projekt zahŕňa stavbu juhovýchodného obchvatu Bratislavy na D4 medzi Jarovcami a Račou v dĺžke 27 kilometrov a úsekov R7 medzi Bratislavou, Prievozom a Holicami v dĺžke 32 km.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie NDS Národná diaľničná spoločnosť