Svitko sa v 11. etape Rely Dakar prebojoval na desiatu priečku, Varga figuruje stále na treťom mieste

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Štefan Svitko
Štefan Svitko. Foto: www.instagram.com
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 18. januára, 16:10 

Slovenský motocyklista Štefan Svitko skončil desiaty vo štvrtkovej 11. etape na prestížnej Rely Dakar v Saudskej Arábii a v celkovom poradí si udržal deviatu priečku. Vo štvrtok jazdci absolvovali 587 km, z nich bolo 480 km meraných úsekov.

Skúsený slovenský jazdec sa vo štvrtok na medzičasoch pohyboval na začiatku druhej desiatky napriek pádu na 138. kilometri, napokon sa prebojoval na desiatu priečku. Za víťazom 11. etapy Rossom Branchom z Botswany zaostal o 15 minút a 47 sekúnd.

Boj o celkovú deviatu pozíciu

Pred Svitkom skončil jeho priamy konkurent v boji o celkovú deviatu pozíciu Čech Martin Michek, no súper na Slováka získal iba 80 sekúnd. V celkovom poradí je Svitko o takmer 50 minút pred Michekom. Celkovú klasifikáciu naďalej vedie Američan Ricky Brabec, ktorý vo štvrtok finišoval druhý s mankom 32 sekúnd na Brancha.

V celkovom poradí je však stále o viac ako desať minút pred tým súperom. Tretí je Francúz Adrien van Beveren a ten stráca už takmer 15 minút. Štefan Svitko má na lídra manko už takmer dve hodiny.

V súťaži štvorkolkárov vo štvrtok triumfoval Francúz Alexandre Giroud o 37 sekúnd pred Argentínčanom Manuelom Andújarom, ten však v celkovom poradí vedie pred francúzskym súperom o viac ako osem minút.

Varga skončil tretí

Slovenský jazdec Juraj Varga skončil tretí (+21:32 min) a rovnaká priečka mu patrí aj v priebežnej klasifikácii. Ak sa nič mimoriadne nestane, na podujatí obsadí konečnú tretiu pozíciu. Vlani bol na tomto podujatí celkovo štvrtý.

V súťaži automobilov triumfoval aj vo štvrtok Francúz Guerlain Chicherit o viac ako päť minút pred Belgičanom Guillamom de Meviusom, tretí bol líder celkového poradia Španiel Carlos Sainz (+5:35 min). Španielsky jazdec si na čele priebežného poradia upevnil prvú priečku a vedie o takmer hodinu a pol pred De Meviusom. Po strede druhý Francúz Sébastien Loeb mal vo štvrtok technické problémy, výrazne zaostal a klesol na tretiu pozíciu.

Medzi kamionistami sa v celkovom poradí na čele nič nezmenilo, vedie Čech Martin Macík o viac ako dve hodiny pred krajanom Alešom Lopraisom.

Tohtoročná Rely Dakar vyvrcholí v piatok, na jazdcov čaká záverečných 328 kilometrov, z nich bude len 175 km meraných úsekov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Adrien van BeverenJuraj VargaMartin MichekRicky BrabecRoss BranchŠtefan Svitko