Svitko sa po poslednej etape Rely Dakar neumiestnil v najlepšej desiatke, Varga skončil štvrtý

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Štefan Svitko
Slovenský motocyklový jazdec Štefan Svitko. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel
  • aktualizované 15. januára, 14:02

Slovenský motocyklista Štefan Svitko sa na 45. ročníku prestížnej Rely Dakar v Saudskej Arábii umiestnil na konečnej 12. priečke. V nedeľňajšej záverečnej 14. etape podujatia dlhej 417 kilometrov prišiel do cieľa na na pobreží Perzského zálivu na 10. pozícii.

Víťazom sa stal Benavides

Víťazom medzi motocyklistami sa stal Argentínčan Kevin Benavides, za ktorým Svitko v celkovej klasifikácii zaostal o 1:50:42 h. Štyridsaťročný Žaškovčan zaznamenal identické konečné umiestnenie ako v minuloročnej edícii.

Varga na štvrtom mieste

Ďalší Slovák Juraj Varga skončil medzi jazdcami na štvorkolkách v nedeľňajšej etape na 4. mieste.

Rovnaká priečka mu patrí aj v konečnom poradí, s mankom 2:51:22 h na víťazného Francúza Alexandra Girouda.

Súťaž automobilov

V súťaži automobilov sa z celkového prvenstva raduje Katarčan Nasser Al-Attiyah. Ten v konečnom poradí triumfoval pred druhým Sebastienom Loebom z Francúzska o 1:20:49 h. Pre Al-Attiyaha je to piaty triumf na Rely Dakar, nadviazal na 1. miesta z rokov 2011, 2015, 2019 a 2022.

Medzi kamionistami si celkový triumf vyjazdil Holanďan Janus van Kasteren, druhý bol so stratou 1:14:34 h Čech Martin Macík. Slováci Róbert Kasák s Tomášom Kazarkom a Čechom Jaroslavom Kolářom obsadili konečné 16. miesto, keď v cieli mali celkové manko viac ako 56 hodín.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Juraj VargaKevin BenavidesŠtefan Svitko