Švédi si hladko poradili s Francúzmi 4:0

Hokej

KOŠICE 6. mája (WEBNOVINY) – Hokejisti Švédska sú už pred bránami štvrťfinále na majstrovstvách sveta 2011 v Bratislave a v Košiciach. V piatkovom večernom stretnutí osemfinálovej F-skupiny zdolali v košickej Steel aréne Francúzsko hladko 4:0.

Švédi sa vďaka trom bodom posunuli na 2. priečku F-skupiny o skóre za Kanadu. Proti Francúzom mali zápas od začiatku pod kontrolou. Hráči galského kohúta sa pred švédsku bránku dostávali v prvej tretine len sporadicky. Švédi z tlaku vyťažili tri góly a upokojili sa. Počas prvej prestávky nahradil Hueta vo francúzskej bránke Lhenry, Švédi už smerom dopredu neboli tak aktívni ako v úvodnej dvadsaťminútovke a umožnili súperovi dostávať sa častejšie pred Fastha. V tretej časti pridali „tri korunky“ ďalší zásah a s prehľadom držali súpera na dištanc. Francúzi za Švédmi výrazne zaostávali a smerom dopredu toho veľa nevymysleli.

F-skupina (Košice):

Švédsko – Francúzsko 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)

Góly: 5. R. Nilsson (Fernholm, Erixon), 14. Ekman Larsson (S. Kronwall), 16. Berglund (Pääjärvi, Gunnarsson), 46. S. Kronwall (Ekman Larsson, M. Bäcklund)

Vylúčení: 5:11 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rönn (Fín.), Šindler (ČR) – Hribar (Slovin.), Semionov (Est.), 4761 divákov.

Švédsko: Fasth – Gunnarsson, Petrasek, Ekman Larsson, S. Kronwall, Fernholm, Erixon – Pääjärvi, Thornberg, Berglund – M. Bäcklund, L. Eriksson, R. Nilsson – Silfverberg, Tedenby, M. Kruger – Wallin, Sjögren, J. Ericsson

Francúzsko: Huet (21. Lhenry) – Auvitu, Besch, Bachet, Hecquefeuille, Janil, Roussel, Trabichet – Treille, Meunier, Bellamare – T. da Costa, Tardif, Desrosiers – Gras, Romand, Henderson – Raux, Lamperier, Arrossamena – D. Fleury