Sulík povedie kandidátku SaS do eurovolieb, program bude oveľa rozsiahlejší ako v minulosti (video+foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
SAS: Predstavenie kandidátov do eurovolieb
Zľava v popredí: Kandidáti do eurovolieb za SaS Jana Bittó Cigániková a predseda SaS Richard Sulík počas tlačovej besedy v Liberálnom dome, na ktorej predstavili kandidátov strany Sloboda a Solidarita (SaS) vo voľbách do Európskeho parlamentu. Bratislava, 1. marec 2024. Foto: SITA/Milan Illík.
Tento článok pre vás načítala AI.

Kandidátku strany Sloboda a Solidarita vo voľbách do Európskeho parlamentu povedie jej predseda Richard Sulík. Dvojkou bude europoslanec Eugen Jurzyca, trojkou a štvorkou poslankyne slovenského parlamentu Vladimíra Marcinková, respektíve Jana Bittó Cigániková.

Ako piaty v poradí sa bude o hlasy voličov uchádzať bývalý štátny tajomník ministerstva hospodárstva Karol Galek a prvú šestku kandidátov uzatvoril Ján Oravec, ktorý kedysi kandidátku do eurovolieb viedol.

Na kandidátke budú figurovať aj advokátka Simona Čerevková, Slavomíra Henčeková, poslanec parlamentu Juraj Krúpa, Miroslav Žiak, Katarína Surmíková Tatranská, Jana SomorovskáĽudovít Paulis či bývalý šéf Mladých Saskárov Ladislav Kuna.

Kandidátku na 15. mieste uzatvorila Radka Vagingerová. Liberáli plánujú svoj volebný program predstaviť o dva týždne, keď má strana kongres. Ako informoval Sulík, program bude oveľa rozsiahlejší ako v minulosti.

Voľby do Európskeho parlamentu sa na Slovensku uskutočnia 8. júna. Kandidátne listiny musia strany podať do 10. marca. Slovensko si bude voliť 15 europoslancov na funkčné obdobie päť rokov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Eugen JurzycaJán OravecJana Bittó CigánikováKarol GalekRichard SulíkVladimíra Marcinková