Súdny proces s exšéfom kontrarozviedky SIS a bývalým policajtom by mal pokračovať už o pár dní

Súdy, spravodlivosť
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

V stredu 28. a vo štvrtok 29. júla by na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku mal pokračovať súdny proces s bývalým šéfom kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby Petrom G. a expolicajtom Ladislavom V.

Podľa obžaloby dvojica žiadala úplatok 400-tisíc eur od podnikateľa Dušana Bočkaya za uvoľnenie jeho zablokovaného firemného majetku zo strany Kriminálneho úradu finančnej správy.

Bočkaya ešte nevypočuli

Ten mal po zaplatení uvoľniť bývalý šéf KÚFS Ľudovít Makó. Prvých 200-tisíc eur zaplatil podnikateľ pred zrušením predbežného opatrenia, potom prípad oznámil na polícii. Obaja obžalovaní, ktorí sú väzobne stíhaní, vinu odmietajú.

Pojednávanie by malo na súde pokračovať výsluchom svedkov a oboznamovaním ďalších dôkazov. V prípade už ako svedkovia vypovedali Makó a tiež bývalý námestník riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Boris Beňa, ktorí potvrdili verziu obžaloby. Naopak súd ešte nevypočul podnikateľa Bočkaya, ktorému sa nepodarilo doručiť predvolanie.

Peter G. a Ladislav V. boli zadržaní a obvinení v rámci kauzy Judáš zameranej na korupciu predstaviteľov bezpečnostných zložiek.

Beňa a Čech uzavreli dohody

Pôvodne v rámci tejto kauzy stíhali aj bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského. Po jeho smrti však stíhanie zastavili.

Ďalší obvinení, konkrétne bývalý námestník riaditeľa SIS Boris Beňa a viceprezident finančnej správy Daniel Čech, uzavreli s prokurátorom dohody o vine a treste, ktoré súdy schválili.

V prípade bývalého riaditeľa útvaru zvláštnych policajných činností Jozefa R. bola zase podaná samostatná obžaloba.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris BeňaDušan BočkayĽudovít MakóMilan Lučanský
Firmy a inštitúcie Špecializovaný trestný súd SR