Súdna rada ruší výjazdové rokovania pre problémy s pokrytím nákladov, dôvodom je podľa Mazáka ruská agresia

MAZÁK: Rozhovor pre agentúru SITA
Predseda Súdnej rady Ján Mazák. Foto: archívne, SITA/Alexandra Čunderlíková

Súdna rada SR nie je schopná pokryť niektoré svoje náklady na prevádzku. Informovalo o tom vedenie rady svojich členov v liste, ktorý zverejnili na svojej internetovej stránke.

Súdna rada musí pre zhoršujúcu sa ekonomickú situáciu vo svete rušiť plánované výjazdové zasadnutia a jej členovia sa budú stretávať online.

Zámery zmenila ruská agresia 

Vedenie Súdnej rady Slovenskej republiky sa pôvodne rozhodlo pravidelne organizovať výjazdové zasadnutia, zamerané na užšiu spoluprácu medzi súdnou radou a sudcami Slovenskej republiky.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ako však v liste vysvetlil predseda súdnej rady Ján Mazák a podpredseda súdnej rady Miloš Kolek, zámery zmenila agresia Ruskej federácie voči Ukrajine.

Náklady na prevádzku budú narastať

Doplnili, že ťažké ekonomické sankcie namierené voči Rusku priamo zasahujú aj do schopnosti štátu financovať chod ústavných a iných štátnych orgánov. Navyše náklady na prevádzku Kancelárie Súdnej rady Slovenskej republiky budú s veľkou pravdepodobnosťou významne narastať a výjazdové zasadnutia boli schopní financovať výlučne za nezmenených finančných podmienok.

„Nepočítali sme so zvýšenými nákladmi a už vôbec nie s takým dramatickým navýšením výdavkov, ktoré nie sme schopní pokryť zo schváleného rozpočtu. Z týchto dôvodov musíme dočasne pozastaviť organizovanie výjazdových zasadnutí,“ uviedli. Okrem toho oznámili, že pravidelné pracovné stretnutia by mali pri prezenčnej forme, zvýšené výdavky a budú sa preto konať dištančnou formou.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján MazákMiloš Kolek
Firmy a inštitúcie Súdna rada SR