Súd rozhodol o odovzdaných peniazoch od zosnulého Böhma, pol milióna eur prepadne štátu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Sudca, súd, súdy
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Pol milióna eur, ktoré ešte v januári tohto roku vydal orgánom činným v trestnom konaní v súčasnosti už zosnulý bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby František Böhm, sa stane majetkom štátu. Rozhodol o tom na pondelkovom verejnom zasadnutí samosudca Špecializovaného trestného súdu v Pezinku, keď vyhovel návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry na zhabanie veci.

Peniaze podľa výpovedí Böhma pochádzali z trestnej činnosti, čo bolo podľa samosudcu Miroslava Mačuru preukázané. Rozhodnutie nie je právoplatné, rodinní príslušníci zosnulého môžu ešte proti rozhodnutiu podať sťažnosť.

Bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby spájaný so zločineckou skupinou takáčovcov František Böhm sa zastrelil 12. februára tohto roku v obci Plavecký Štvrtok v okrese Malacky. Predtým údajne postrelil aj svoju manželku, ktorú po incidente ošetrovali záchranári.

Böhm bol kľúčovým svedkom vo viacerých trestných kauzách, napríklad Judáš či Texasan. Sám bol pritom obvinený v rámci kauzy Božie mlyny pre zločiny založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prijímania úplatku a podplácania. Po jeho smrti bolo trestné stíhanie zastavené.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe František Böhm
Firmy a inštitúcie SIS Slovenská informačná službaŠpecializovaný trestný súd v PezinkuÚrad špeciálnej prokuratúry