Naďovo ministerstvo má za jednu z priorít rozvoj infraštruktúry ozbrojených síl

tlačovej konferencie na tému: Bilancia prvého roka nového vedenia rezortu obrany. Bratislava, 22. marec 2021.
Zľava: Minister obrany (MO) SR Jaroslav Naď, štátny tajomník MO SR Marian Majer a náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR gen. Daniel Zmeko. Foto: SITA/Ministerstvo obrany SR

Rozvoj infraštruktúry Ozbrojených síl SR (OS SR) je jednou z priorít súčasného vedenia rezortu obrany. Štátny tajomník Ministerstva obrany SR (MO SR) Marian Majer to povedal počas návštevy Práporu radiačnej, chemickej a biologickej ochrany (RCHBO), 54. raketometného oddielu a radarovej základne pri obci Ožďany (okres Rimavská Sobota). V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa MO SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

Delostrelecké spôsobilosti a spôsobilosti v oblasti RCHBO a rádiolokačných prostriedkov sú dôležitou súčasťou moderných ozbrojených síl. Aj skrz postupne zavádzané systémové opatrenia však stále pretrvávajú deficity z minulých období, preto musíme ďalej robiť všetko, čo je v našich silách, aby sme našim profesionálom pomohli zjednodušiť a zefektívniť plnenie ich každodenných úloh,“ vyhlásil Majer.

Štátny tajomník vyzdvihol nasadenie a vzorné plnenie služobných úloh vojakmi a vojačkami v navštívených útvaroch. Pri tejto príležitosti pripomenul, že napríklad spôsobilosti Slovenska v oblasti radiačnej, chemickej a biologickej ochrany sú dlhodobo oceňované aj zahraničnými partnermi a medzinárodnými expertmi v oblasti RCHBO.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marian MajerMartina Kovaľ Kakaščíková
Firmy a inštitúcie MO Ministerstvo obrany SROzbrojené sily SR