Strelca v Dúbravke zneškodnilo šesť rán, Hamran vyzdvihol prácu policajných hliadok (video+foto)

Štefan Hamran, polícia, streľba v Dúbravke
Policajný prezident Štefan Hamran vyzdvihol promptnosť hliadok zasahujúcich v bratislavskej Dúbravke. Foto: koláž SITA webnoviny//Diana Černak/Andrea Mezeiová
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 28. septembra, 13:01

Policajný prezident Štefan Hamran vyzdvihol promptnosť hliadok, ktoré zasahovali pri nočnej streľbe v bratislavskej Dúbravke.

Šesť rán zo zbrane

Policajt, ktorý eliminoval strieľajúceho páchateľa, pôsobí na danom obvodnom oddelení len dva a pol mesiaca. Páchateľa zneškodnil šiestimi ranami zo zbrane.

Aby verejnosť predišla šíreniu dezinformácií, dodáva, že spomínaný útok sa stal 52 minút po polnoci, v tom čase už prvá policajná hliadka bola na mieste a počula výbuch. Predpokladá sa, že ten spôsobila zábavná pyrotechnika.

Podľa policajného prezidenta bola 59 minút po polnoci na miesto činu vyslaná ďalšia hliadka a šesť minút po jednej hodine ráno bola osoba eliminovaná.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Mal čistý register trestov

Hamran ďalej informoval, že páchateľ mal čistý register trestov a považuje jeho konanie za skratové.

„Za celý kalendárny rok v oblasti, v ktorej sa stal skutok, evidujeme deväť nahlásení použitia zábavnej pyrotechniky. Až na jeden prípad nám nikdy neoznačili osobu či konkrétny byt, v ktorom by sa mohla používať. V auguste nám však jedna poškodená uviedla, že možno jeden konkrétny byt by to mohol byť. My sme to začali preverovať,“ uviedol policajný prezident.

Taktiež dodáva, že v byte našli päť legálne držaných strelných zbraní, ktoré vlastnil otec páchateľa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Štefan Hamran
Firmy a inštitúcie Prezídium policajného zboru SR