Muž v Dúbravke náhodne strieľal do ľudí, svedok opísal krvavú drámu (video+foto)

BRATISLAVA: Streľba v Dúbravke
Situácia na mieste nočnej streľby v bratislavskej mestskej časti Dúbravka. Z okna bytovky začal muž náhodne strieľať na ľudí. Pri streľbe bolo zranených niekoľko civilistov ako aj policajt. Bratislava, 28. september 2023. Foto: SITA/Andrea Mezeiová.
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 28. septembra 16:48

V bratislavskej mestskej časti Dúbravka sa v noci zo stredy na štvrtok strieľalo. Ako informoval portál noviny.sk, z okna bytovky začal muž náhodne strieľať na ľudí. Podľa medializovaných informácií si nočný incident vyžiadal jedného mŕtveho a štyroch zranených, vrátane policajta.

„Podľa svedka, ktorý krvavú drámu videl na vlastné oči, muž začal najprv strieľať na civilistov z okna. Približne okolo jednej ráno. Potom vyšiel pred bytovku a streľba pokračovala. Na krátky čas streľbu prerušil, vbehol naspäť do bytu a po pár sekundách sa z bytu ozval výbuch. Na ceste z bytu vybehol na policajtov s nožom. A tí ho smrteľne zranili na medziposchodí. Muž mal vykrikovať, že ich pozabíja,“ informoval spomínaný portál.

Ako neskôr informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci zločinu útoku na verejného činiteľa, zločinu ublíženia na zdraví, zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami a zločinu všeobecného ohrozenia.

V súvislosti so služobným zákrokom, pri ktorom usmrtili páchateľa, začali trestné stíhanie vo veci trestného činu zabitia.

„Nakoľko v súčasnej dobe sú vo veci vykonávané nevyhnutné procesné úkony, bližšie informácie k prípadu poskytneme, akonáhle to situácia vo vyšetrovaní umožní,“ uviedol policajný hovorca.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom