Strana Aliancia plánuje pred voľbami rozšíriť svoj názov o Maďarské fórum

Krisztián Forró
Predseda strany Aliancia Krisztián Forró. Foto: archívne, SITA/Ľudovít Vaniher

Strana Aliancia plánuje zmeniť pred nadchádzajúcimi predčasnými voľbami svoj názov. Republikové predsedníctvo strany sa v utorok uznieslo na tom, aby sa v záujme vytvorenia spoločnej kandidačnej listiny maďarských strán názov strany rozšíril na Aliancia – Maďarské fórum.

Informovala o tom hovorkyňa Aliancie Klára Magdeme. Strana tým chce vyjsť v ústrety možnej spolupráci s Maďarským fórom.

Platforma Most-Híd za súhlasu ďalších dvoch platforiem iniciovala, aby boli okrem Maďarskej kresťanskodemokratickej aliancie na kandidátnej listine aj zástupcovia Maďarského fóra. Vzhľadom na to, že Maďarské fórum ponuku Mosta-Híd neprijalo, miesta by mali byť vyhradené na základe dohody založenej na konsenze všetkých troch platforiem.

Platforma Most-Híd 25. marca po stretnutí delegátov predvolebného stretnutia informovala, že pre dosiahnutie tejto dohody je pripravená urobiť potrebné kompromisy a za akceptovateľnú považuje aj zmenu názvu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Klára Magdeme
Firmy a inštitúcie Maďarská kresťanskodemokratická alianciaMaďarská zjednotená strana Aliancia – SzövetségMaďarské fórumMost-Híd