Štedrý deň mali v Trnave aj ľudia v núdzi, hostila ich reštaurácia v centre mesta a odchádzali s výslužkou

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
VIANOCE: Príprava vianočnej kapustnice
Vianočná kapustnica v hrnci počas prípravy. Foto: SITA/Michal Veterník.
Tento článok pre vás načítala AI.

Ľudia bez domova v Trnave nezostali bez štedrej hostiny. K sviatočnému stolu ich pozvala reštaurácia Wetzlerov dom v centre mesta.

Ľudí v núdzi hostia už roky

Desiatky ľudí si tu pochutili na kapustnici, v ponuke boli ryby, rezne, dva druhy zemiakového šalátu, ale aj pečené kuracie krídla. Hostia si mohli dať tortu, zákusky alebo kávu. Každý z nich odchádzal aj so štedrou výslužkou.

Majiteľ Wetzlerovho domu Tomáš Lančarič sa drží hesla, že na Vianoce by nemal byť nikto hladný. Ľudí, ktorí sa ocitli v núdzi, hostí na Štedrý deň už roky.

Najskôr na Trojičnom námestí, v ostatných rokoch priamo v reštaurácii. „Celý rok sú na ulici, tak aspoň na Štedrý deň nech sú v teple. S obsluhou, príbormi, servítkami a všetkým, čo k reštaurácii patrí,“ povedal Lančarič.

Prispeli aj Trnavčania

O hostí sa dnes, ako vždy na Štedrý deň, okrem neho starala aj rodina a časť zamestnancov. Dcéra Naďa Lančaričová prišla aj s bývalými spolužiakmi, ktorí zabezpečovali obsluhu.

Aj keď o všetko podstatné pre hostí, ktorí dnes nemuseli platiť, sa postarala reštaurácia, rôznymi sladkosťami prispeli aj Trnavčania. „Ľudia už o tomto podujatí vedia, a tak každý rok prinášajú rôzne koláče a ďalšie sladkosti,“ poznamenala Naďa.

O ľudí bez domova sa v Trnave celoročne stará Trnavská arcidiecézna charita, prenocovanie v teple im zasa ponúka mesto prostredníctvom Strediska sociálnej starostlivosti.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Tomáš Lančarič
Firmy a inštitúcie Wetzlerov dom v Trnave