Stávkové spoločnosti odštartovali projekt zodpovedného hrania, budú spolupracovať s odborníkmi

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
stávka, stávková spoločnosť, stávkovanie
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Stávkové spoločnosti Fortuna, Niké a Tipsport dnes spoločne odštartovali projekt zodpovedného hrania. Pomocou neho chcú dosiahnuť vyššiu bezpečnosť prostredia hazardných hier, zodpovednejší marketing a reklamu či včasnú identifikáciu rizikového správania sa hráčov.

Pomoc rizikovým hráčom a ich blízkym

Chcú tiež spolupracovať s odborníkmi pri poskytnutí pomoci rizikovým hráčom a ich blízkym. V tlačovej správe o tom informoval riaditeľ Inštitútu pre zodpovedné hranie Peter Papanek.

Nový spoločný program Zodpovedné hranie stojí na troch pilieroch. Na prevencii, teda posilňovaní starostlivosti o hráčov, informovanosti o rizikách, vzdelávaní hráčov aj zamestnancov prevádzkovateľov. Ďalej pomoci rizikovým skupinám hráčov a do tretice spoločenskej zodpovednosti, čiže dodržiavaní etických záväzkov a reklamnej etiky prevádzkovateľov a zvýšení osvety o zodpovednom hraní.

Spoločné odhodlanie otvoriť dialóg

Program Zodpovedné hranie je unikátny z viacerých hľadísk. Tým, že sa doň zapojili prakticky všetky veľké stávkové spoločnosti – Fortuna, Niké a Tipsport, hoci sú navzájom konkurentmi, je dôkazom spoločného odhodlania otvoriť dialóg so všetkými zainteresovanými stranami a proaktívne pristupovať k riešeniu výziev sektora,“ dodáva Papanek.

Všetky tri stávkové spoločnosti sa v memorande zhodli na tom, že prispejú k ochrane svojich zraniteľných a ohrozených zákazníkov. Chcú tak urobiť aj pomocou špeciálneho softvéru, ktorý má zisťovať zmeny správania. „Softvér identifikovaného hráča upozorní a ponúkne mu pomoc. Či už v podobe výzvy, aby si dal pauzu či nastavil limit, alebo ho môže odkázať na niektoré z poradenských centier, kde získa odbornú pomoc,“ spresnil Papanek.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie FortunaNikeTipsport