Štát pripravuje súbor opatrení na zlepšenie ekonomickej diplomacie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Rastislav Chovanec, Lukáš Parízek
Štátny tajomník Rastislav Chovanec prijal Lukáša Parízka, predsedu podnikateľského združenia Rady Slovenských exportérov (RSE). Foto: www.mzv.sk
Tento článok pre vás načítala AI.

Štát pripravuje súbor opatrení na zlepšenie ekonomickej diplomacie. Po spoločnom rokovaní s predsedom Rady slovenských exportérov (RSE) Lukášom Parízekom o tom informoval štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Chovanec.

Obaja sa pritom zhodli, že rada môže byť významným článkom pri zefektívnení slovenskej ekonomickej diplomacie a prvkom pri rozvíjaní účasti slovenských podnikateľov na svetových trhoch.

Chovanec ocenil záujem RSE na rozvíjaní spoločných postupov v oblasti vývozu tovarov a služieb a podpore medzinárodnej spolupráce a zdôraznil, že rezort zahraničných vecí má v pláne zlepšiť fungovanie slovenskej ekonomickej diplomacie.

„Nerobíme to od stola, ale zaoberáme sa názormi relevantných firiem a spoločností. Bol by som rád, keby sa stretnutia, na ktorých budú prezentované požiadavky slovenských exportérov, uskutočňovali pravidelne,“ uviedol.

Rada slovenských exportérov je profesionálna platforma firiem a odborníkov, ktorá vznikla v roku 2020 s ambíciou podporovať slovenský zahraničný obchod a presadzovať ich záujmy súkromného sektora v celospoločenskej diskusii. V súčasnosti má vyše 100 partnerov a členov zo všetkých segmentov, ktorí exportujú produkty a služby do celého sveta.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Lukáš ParízekRastislav Chovanec
Firmy a inštitúcie MZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SRRada slovenských exportérov