Spoločnosť Huawei uvádza na trh mikrovlnné riešenie E-band na zvýšenie efektivity 5G

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
5G Telecommunication tower antenna in morning sky Evening sky
Foto: Getty Images

Na konferencii Global Mobile Broadband Forum 2020 predstavila spoločnosť Huawei inovatívne mikrovlnné riešenie s dlhým dosahom. Technológia zvyšuje vzdialenosť prenosu v pásme E-band z 3 km na 5 km a kapacitu až na 20 Gb/s. Znižuje tiež záťaž pri inštalácii 5G infraštruktúry.

E-band je základom mikrovlnného prenosu 5G. Pásmo je v rozmedzí rádiových frekvencií 80 GHz a poskytuje priepustnosť až do 20 Gb/s. Vysokofrekvenčné spektrum zvyčajne vyžaduje veľkú mieru stability vysielacích veží. Z tohto dôvodu sa antény s priemerom 0,3 m používajú hlavne na priemyselné nasadenie pásma E-band. Prenosová vzdialenosť však v tomto prípade býva príliš krátka.

Inovatívna inteligentná anténa IBT s funkciou sledovania žiarenia je vôbec prvou svojho druhu. Využíva inteligentné algoritmy na udržanie stability žiarenia, čím výrazne znižuje požiadavky na stabilitu veže. Toto  umožňuje nasadenie antén s priemerom aj 0,6 aj 0,9 metra. Táto inovácia navyše dovoľuje zvýšiť vysielací výkon pre signál E-band signál až o 6 dB. Vďaka dvom vylepšeniam sa prenosový dosah v pásme E zvýšil o viac ako 50% na vzdialenosť 5 km pri kapacite 20 Gb/s. Táto úroveň výkonu môže značne zmierniť požiadavky na nasadenie 5G sietí v mestských oblastiach.

Mikrovlnná technológia Huawei 5G slúži na zlepšenie prenosovej vzdialenosti, účinnosti a rozmiestnenia 5G staníc. Huawei je v súčasnosti jedným z popredných lídrov a dodávateľov v oblasti 5G. V Európe má spoločnosť na konte viac ako 46 komerčných zmlúv na 5G, dodala viac ako 120-tisíc základňových staníc a vo veľkej miere prispieva k tvorbe univerzálnych sieťových štandardov.

Informačný servis

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať