Spoločnosť Henkel Slovensko získala 2. miesto v súťaži Zdravá firma roka

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ocenenie zdrava firma roka.jpg
Foto: Henkel Slovensko

Spoločnosť Henkel Slovensko sa postavila na stupienok víťazov v súťaži Zdravá firma roka 2021 a zaradila sa tak medzi firmy, ktoré sa najlepšie starajú o svojich zamestnancov alebo im poskytujú najlepšie zdravotné benefity.

V konkurencii 45 firiem získala spoločnosť Henkel Slovensko v 12. ročníku súťaže Zdravá firma roka, ktorú organizuje Union zdravotná poisťovňa, 2. miesto. Stala sa tak druhou najzdravšou firmou spomedzi všetkých prihlásených nevýrobných firiem. Zabodovala vďaka svojmu aktívnemu prístupu k zdraviu svojich zamestnancov vrátane nadštandardnej podpory zdravotnej starostlivosti, zameraniu na oblasť duševného zdravia a konkrétne aktivity v oblasti zdravého životného štýlu.

„Veľmi nám záleží na zdraví a tiež duševnej pohode našich zamestnancov, a to najmä v období práce online, preto sme v roku 2021 znovu zostavili cyklus prednášok Dni duševného zdravia, na ktorý sme mali vynikajúce ohlasy, čo nás veľmi teší,“ hovorí Alica Štepánová Kolárová, riaditeľka HR oddelenia v spoločnosti Henkel Slovensko. Prednášky vznikli v spolupráci s odborníkmi z rozličných oblastí duševného zdravia, ktorí každý mesiac predstavili témy ako zvládanie stresu, emočná agilita, zmena a adaptácia, ale venovali sa aj oblasti efektívneho rodičovstva a partnerských vzťahov či zdravého životného štýlu. Zamestnanci pozitívne hodnotili kvalitu rečníkov a pestrosť tém, ako aj možnosť klásť otázky, ktoré ich zaujímali, a diskutovať s renomovanými odborníkmi. „Okrem Dní duševného zdravia sme pre všetkých zamestnancov vrátane lídrov koncipovali aj ponuku tréningov tak, aby bolo z čoho vyberať aj v oblastiach zvládania stresu, agilného prístupu, relaxačných techník a pod. Vedúci zamestnanci mali možnosť počas workshopov zistiť viac o syndróme vyhorenia – ako pracovať s členmi tímov, aby sa nedostavil, ale aj ako ho rozpoznať.“  

Zdrava firma roka_henkel slovensko.jpg
Ocenenie Zdravá firma roka za 2. mesto v kategórii Nevýrobné firmy pre spoločnosť Henkel Slovensko prevzali Alica Štepánová Kolárová, riaditeľka HR oddelenia, Christian Schulz, CEO spoločnosti a riaditeľ GBS+ Bratislava, Zuzana Kaňuchová, riaditeľka korporátnej komunikácie a hovorkyňa spoločnosti. Foto: Henkel Slovensko

Zdravie svojich zamestnancov spoločnosť Henkel Slovensko podporuje aj bohatou ponukou benefitov, ktoré zahŕňajú rôzne druhy poistenia vrátane životného poistenia, poistenia civilizačných chorôb, úrazov a následkov po úraze, ako aj denné odškodné v prípade hospitalizácie a PN. Všetci zamestnanci a ich rodinní príslušníci môžu využívať aj nepretržité telefonické psychologické poradenstvo, zamestnanci nad 50 rokov majú nárok na preventívne vyšetrenie zamerané na kardiovaskulárne ochorenia alebo ochorenia kostí. Zamestnanci pracujúci v Henkel Slovensko dlhšie ako 7 rokov majú taktiež nárok na extra dni voľna. Zo športových aktivít prebieha pravidelné online cvičenie jogy a pilatesu a Športová rada zložená zo zamestnancov a dobrovoľníkov Henkel Slovensko organizuje pre kolegov obľúbené športové výzvy na turistiku, beh či cyklistiku. Po návrate do práce na zamestnancov čakajú v priestoroch budovy BBC1+ moderné priestory s výškovo polohovateľnými stolmi, flexibilnými sedením, tichými miestnosťami aj príjemnými oddychovými zónami.

Súťaž Zdravá firma roka, ktorú organizuje Union zdravotná poisťovňa s Iniciatívou za zdravšie Slovensko od roku 2010, potvrdzuje zvyšujúci sa počet firiem, ktoré sa o zamestnancov starajú zdravými benefitmi. Do dvanásteho ročníka súťaže sa zapojilo 45 firiem v troch kategóriách – malé firmy, výrobné firmy a nevýrobné firmy. Tento ročník bol zameraný najmä na prevenciu civilizačných ochorení, podporu duševného zdravia, pohybové aktivity a zdravú výživu. Porota sa zaujímala aj o ergonómiu pracovného prostredia či zvládnutie práce z domu.

Informačný servis

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Henkel Slovensko