Špinavé protislovenské prostitútky, útočil Fico na novinárov

Robert Fico
Premiér Robert Fico počas rokovania mimoriadnej 7. schôdze parlamentu na vyslovenie nedôvery podpredsedovi vlády a ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi. Bratislava, 30. jún 2016. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 23. novembra (WebNoviny.sk) – Premiér Robert Fico sa v stredu zastal ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka. Jeho rezort čelí kritike po zverejnení informácií bývalej zamestnankyne rezortu Zuzany Hlávkovej o príprave niektorých podujatí slovenského predsedníctva. Hlávková upozornila na niektoré veci, ktoré pokladá za netransparentné a podozrivé.

Fico vyhlásil, že médiá na dennej báze klamú a poškodzujú slovenské predsedníctvo, ale on bude chrániť dobrú povesť nášho predsedníctva, ktoré je podľa neho hodnotené pozitívne. Premiér v tejto súvislosti kritizoval médiá, že neinformujú, ale bojujú s vládou. Niektorí z vás sú špinavé protislovenské prostitútky, vyhlásil ďalej v tejto súvislosti Fico na adresu novinárov.

Premiér ďalej uviedol, že to, čo sa deje posledné dni, nie je náhoda, ale cielený útok proti úspešnému slovenskému predsedníctvu a ministrovi Miroslavovi Lajčákovi. Nie je možné, aby na princípe jedna baba povedal sa robili príbehy, ktoré sa nezakladajú na pravde a aby sa ignorovali stanoviská, ktoré hovoria o niečom inom, dodal premiér.

Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav LajčákRobert FicoZuzana Hlávková
Firmy a inštitúcie MZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR