Smerák Blaha bude mazať statusy, od súdu dostal zákaz šíriť klamstvá o prezidentke Čaputovej

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ľuboš Blaha
Ľuboš Blaha. Foto: archívne, SITA/Ľudovít Vaniher

Okresný súd Bratislava I zakázal poslancovi parlamentu Ľubošovi Blahovi (Smer-SD) šíriť klamstvá o prezidentke Zuzane Čaputovej. Hlava štátu o tom informuje na sociálnej sieti.

„Súd neodkladne nariadil zdržať sa zverejňovania a šírenia nepravdivých tvrdení, že som vlastizradkyňou, agentkou cudzích mocností alebo že som ovládaná Spojenými štátmi. Zároveň mu súd nariadil do troch dní od doručenia rozhodnutia odstrániť tieto tvrdenia z desiatok svojich statusov,“ napísala prezidentka.

Manipulácie a do očí bijúce lži

Dodala, že Blaha si vytvoril vlastný svet z manipulácií a do očí bijúcich lží a v prostredí sociálnej siete denne zasypáva vybraných ľudí tonami urážok.

„Problémom je, že nenávisť, ktorú podnecuje, sa z internetu prelieva do reality a priamo ohrozuje ľudí vo fyzickom priestore. Psychicky labilnejší jedinci si jeho ‚obvinenia‘ pretvárajú do vyhrážok a nie sú výnimočné ani také, ktoré samotné orgány činné v trestnom konaní vyhodnocujú ako vážne, či nebezpečné,“ skonštatovala hlava štátu.

Nejde o kritiku, ale o osobné urážky

Čaputová tvrdí, že dlho váhala nad použitím prostriedkov práva na svoju ochranu, lebo politický súboj sa podľa nej nemá viesť prostredníctvom súdov a politik by mal zniesť väčšiu mieru kritiky na svoju osobu.

„Akúkoľvek kritiku znášam zdržanlivo, avšak v prípade poslanca Blahu nejde o kritiku, ale o lži a osobné urážky. Jeho podnecovanie pritom ohrozuje už nielen mňa, ale aj rodinu a v tomto prípade prestáva ísť iba o výkon mojej funkcie,“ vyhlásila prezidentka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ľuboš BlahaZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie SMER-SD