Smer podľa Polláka vylúčia z frakcie Európskych socialistov a demokratov, Ficovi už neveria

Robert Fico
Predseda strany Smer-SD Robert Fico. Foto: archívne, SITA/Ľudovít Vaniher

Europoslanec Peter Pollák (OĽaNO) verí, že členovia európskej sociálnej demokracie nakoniec dospejú k spravodlivému rozhodnutiu a vylúčia stranu Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) z frakcie Európskych socialistov a demokratov. V tlačovej správe o tom informoval Matúš Mandrák z mediálneho tímu Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO).

Ficovi už v Európe neveria

„Celý civilizovaný svet sledoval kauzy, za ktorými stál v úzadí Robert Fico a jeho blízki spolupracovníci – či išlo o únos Vietnamca, pôsobenie štátnej radkyne na úrade vlády, ktorá udržiavala kontakty s talianskou mafiou, či rozkrádanie eurodotácií. Napokon, ako je známe, pocit beztrestnosti všelijakých gaunerov majúcich väzby na štátne orgány, viedol až k ohavnej vražde novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, ktorá otriasla celým svetom. Ľudia na to nezabudli. Ficovi už v Európe neveria. Práve pre tieto kauzy stratil dôveru Európy,“ povedal europoslanec Pollák.

Ako ďalej europoslanec uviedol, počas posledných dní ho kontaktovalo viacero poslancov z rôznych krajín a politických strán. „Kolegovia intenzívne sledujú dianie na Slovensku, tvár Roberta Kaliňáka či samotného Fica sa zjavila vo viacerých prestížnych médiách. Po tom, ako sa vznieslo obvinenie voči Ficovi a Kaliňákovi, zažíva Slovensko opäť svetovú hanbu,“ konštatoval europoslanec.

Stretnutie s lídrami Európskeho parlamentu

Podľa Pollákových informácií sa sociálni demokrati už niekoľko týždňov zaoberajú aj členstvom strany Smer-SD v ich európskej frakcii. „Nechcú si viac nechať špiniť meno krvou Jána a Martiny či neprípustnými kauzami, akou je napríklad únos Vietnamca. Pri strane Smer-SD rovnako citlivo vnímajú jej proruskú orientáciu a šírenie nebezpečnej kremeľskej propagandy. Predstavitelia strany tiež v minulosti burcovali občanov proti očkovaniu a dodržiavaniu protipandemických opatrení. Dnes sú všetci európski politici, s ktorými som hovoril, rozhorčení aj vyjadreniami Fica o partnerských armádach, keď ich hanlivo prirovnal k Wehrmachtu,“ povedal europoslanec Pollák.

Doplnil, že v priebehu najbližších dní sa osobne stretne s lídrami Európskeho parlamentu, ktorým zdôrazní, že na Slovensku má spravodlivosť rozviazané ruky a nezastaví sa pred nikým.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján KuciakMartina KušnírováMatuš MandrákPeter PollákRobert FicoRobert Kaliňák
Firmy a inštitúcie Európsky parlamentSMER-SD