Aktualizované: Slovenskí vodnoslalomári vybojovali na majstrovstvách Európy juniorov štyri cenné kovy

Jakub Grigar
Slovenský kajakár Jakub Grigar. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský
  • aktualizované 17. augusta, 21:30

BRATISLAVA-ČUNOVO 17. augusta (WebNoviny.sk) – Slovensko na domácich majstrovstvách Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome získalo v piatok popoludní štyri medaily, ani jedna z nich nemala najcennejší lesk.

V piatkovej popoludňajšej súťaži hliadok sa o prvé striebro postarala trojica kanoistiek Soňa Stanovská, Emanuela Luknárová a Mahuliena Ďurecová. V Areáli vodných športov v bratislavskom Čunove skončili juniorky SR druhé za víťaznými Češkami.

„Vôbec som neverila tomu, že získame medailu, pretože tá jazda bolo menšie ródeo. Bolo to dosť ťažké, som teda veľmi šťastná, že sme to zvládli. Radosť je o to väčšia, že sa nám to podarilo doma,“ zhodnotila Soňa Stanovská.

Na druhej pozícii skončili aj kajakári Jakub Grigar, Andrej Málek a Jakub Stanovský v kategórii do 23 rokov, nad ich sily boli len Slovinci. „Po dlhej dobe jazda, s ktorou môžem byť spokojný. Veľa vecí sme spravili dobre, druhé miesto je naozaj super. Slovinci vyhrali zaslúžene,“ opísal svoj pohľad na striebro Jakub Grigar.

Striebro brali aj kanoisti Marko Mirgorodský, Martin Dodok a Marko Gurecka medzi mužmi do 23 rokov, lepší od nich boli iba českí pretekári.

Bronz získali kajakárky Simona Glejteková, Simona Maceková a Monika Škáchová v kategórii do 23 rokov. Po skončení súťaže síce figurovali na štvrtom mieste, ale po dodatočných penalizáciách poskočili na 3. stupienok. Okrem medailových jázd obsadili slovenské tímy aj jedno šieste, dve siedme a jedno ôsme miesto.

Počas víkendu sú na programe semifinálové a finálové jazdy v individuálnych disciplínach, z kvalifikácií postúpilo 20 z 24 slovenských lodí.