Slovenskí policajti absolvovali kurzy ukrajinčiny

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Polícia, policajti, policajné autá
Foto: SITA/Viktor Zamborský

BRATISLAVA 5. marca (WebNoviny.sk) – Slovenskí a ukrajinskí policajti absolvovali od 15. februára do 4. marca prvé tri týždňové jazykové kurzy.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová, policajti Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance absolvovali jazykový kurz ukrajinského jazyka a príslušníci Štátnej hraničnej služby Ukrajiny sa oboznámili so slovenčinou. Kurzy v rozsahu 32 vyučovacích hodín majú policajtom z oboch krajín pomôcť zlepšiť základné komunikačné zručnosti v rámci spolupráce pri ochrane spoločnej hranice.

Jazykové kurzy predstavujú jednu z plánovaných aktivít v rámci projektu Zlepšenie technických a vzdelávacích kapacít na urýchlenie vybavovacieho procesu na spoločnej slovensko-ukrajinskej hranici,“ uviedla Baloghová.

Projekt je organizovaný v rámci programu Cezhraničná spolupráca a je financovaný z Nórskeho finančného mechanizmu a štátneho rozpočtu SR. Jeho cieľom sú podľa polície štyri kľúčové iniciatívy, konkrétne obstaranie a inštalácia moderného technického zariadenia pre potreby monitoringu situácie na hraničných priechodoch a pre potreby vzdelávania policajtov, organizovanie pilotných školení slovenských a ukrajinských policajtov v odborných témach i v jazykových zručnostiach, uskutočnenie výskumu medzi cestujúcimi a policajtmi na hraničných priechodoch s cieľom zefektívniť vybavovacie procedúry a organizovanie konferencií a seminárov s cieľom odborne diskutovať o opatreniach na zlepšenie manažmentu hranice.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať