Slovenskí hasiči bojujúci s lesným požiarom v Českom Švýcarsku sa vrátia domov, od kolegov si vyslúžili samé chvály a vďaku (foto+video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Hasiči, požiar, České Švýcarsko
Slovenskej posádke nášho vrtuľníka sa podarilo vykonať 728 zhodov s bambi vakom na požiarovisko. Foto: www.facebook.com.

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) ostanú pomáhať hasiť požiar v českom národnom parku České Švýcarsko maximálne do piatku.

„Hoci sa situácia s požiarom u našich susedov postupne stabilizuje, stále ostáva hasičom dohasiť asi 80 hektárov, čo je menej než desatina pôvodnej plochy. Po utorňajšom rannom brífingu bolo rozhodnuté, že nasadenie slovenských hasičov bude trvať maximálne do piatku. Zároveň sa uskutoční aj posledné striedanie hasičov,“ uviedol HaZZ na sociálnej sieti.

V Národnom parku České Švajčiarsko aj naďalej zasahuje skupina slovenských hasičov a vrtuľník Leteckého útvaru MV SR Mi171 OM-BYH.

„Ich nasadenie je obrovské, s požiarmi bojujú už dva týždne. Od 27. júla sa vďaka efektívnej práci príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, ktorí zabezpečujú čerpacie stanoviská na zemi, a pilotnému umeniu posádky nášho vrtuľníka podarilo vykonať 728 zhodov s bambi vakom na požiarovisko, čo predstavuje neuveriteľných 2,2 milióna litrov vody,“ uviedlo HaZZ.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie HaZZ Hasičský a záchranný zbor