Slovenskí futbalisti chcú proti Izraelu vyhrať a odlepiť sa v Lige národov od dna tabuľky

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Slovensko, Izrael, Liga národov
Foto: ilustračné, SITA/AP

Slovenskú futbalovú reprezentáciu čaká v stredu večer v Trnave už tretia októbrová previerka za sedem dní. V súboji 2. skupiny B-divízie nastúpia Slováci v Trnave proti výberu Izraela, v septembri u súpera remizovali 1:1. Slovenský tím trochu preriedil koronavírus, ktorý odstavil z hry Milana Škriniara aj Jaroslava Mihalíka.

Asistent nahradí trénera

V stredu na lavičke nemôže sedieť ani tréner Pavel Hapal, pretože aj jemu diagnostikovali ochorenie COVID-19. Jeho povinnosti počas stredajšieho zápasu prevezme asistent trénera Oto Brunegraf.

„Tieto situácie prinášajú stres. Všetkým s pozitívnym testom prajem ľahký priebeh choroby a skoré uzdravenie,“ povedal deň pred zápasom kapitán výberu Marek Hamšík.

„Máme predstavu, ako pôjdeme do tretieho zápasu. Musíme si počkať na posledný tréning a podľa neho sfinalizujeme zostavu. Potrebujeme a chceme sa odlepiť z tabuľky. Chceme nad Izraelom zvíťaziť a dostať sa dva body pred tohto súpera,“ informoval Oto Brunegraf.

Hapal sa ešte spojí s tímom

V zostave majú Slováci jasno, ale ešte o nej budú komunikovať. „Izrael síce má za sebou dva neúspešné výsledky, ale odohral dva kvalitné súboje. Čaká nás kombinačné mužstvo s výraznou streleckou individualitou. Potrebujeme hrať tak, aby sme si vytvárali viac príležitostí v šestnástke súpera a boli nebezpečnejší. Je jedno, ktorí hráč strelí gól,“ doplnil Brunegraf.

Marek Hamšík na oficiálnej predzápasovej tlačovke informoval, že kouč Hapal mu po pozitívnom výsledku testu na koronavírus zatelefonoval a prezradil, že s tímom sa ešte spojí pred zápasom. Hamšík v septembri proti výberu Izraelu nehral.

„Vieme, čo od súpera môžeme čakať. Ja sám som tam síce nebol, ale na Izrael sa pripravíme. Potrebujeme zvíťaziť, aby sme sa odlepili z dna tabuľky,“ povedal skúsený futbalista.

Stále sa musí ísť naplno

Hamšík tiež poznamenal, že triumf v dôležitom októbrovom súboji nad Írmi v boji o Euro nepriniesol Slovákom akési uspokojenie.

„Reprezentačný dres musí vyzerať rovnako v boji o ME či v Lige národov. Musí sa ísť naplno s vôľou odovzdať maximum pre Slovensko a získavať body. Na tom sa nesmie nič meniť,“ dodal Hamšík, ktorý keď v stredu absolvuje 57 minút, tak zaokrúhli počet reprezentačných minút na rovných 10-tisíc.

„Bude to potešujúce, ale viac by potešila výhra v zápase proti Izraelu,“ myslí si.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Marek HamšíkOto Brunegraf