Slovan zvíťazil v Podoľsku, v nájazdoch rozhodol Šatan

Slovan
Sprava: Libor Hudáček, Miroslav Šatan a Branko Radivojevič zo Slovana oslavujú Šatanov gól počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy medzi HC Slovan Bratislava - Sibir Novosibirsk. Bratislava, 13. január 2014. Foto: SITA/Ján Slovák

PODOĽSK 26. januára (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Viťaza Podoľsk 2:1 po samostatných nájazdoch. „Belasí“ tomuto súperovi vrátili prehru z tejto sezóny, pretože na domácom ľade mu podľahli 1:4.

Ostatné výsledky nedeľňajších zápasov KHL si môžete pozrieť —–> v tomto článku.

Tréner Rostislav Čada sa rozhodol nerobiť zásahy do víťaznej zostavy z piatkového duelu proti Torpedu Nižnij Novgorod (3:2). V bránke bol od začiatku Jaroslav Janus, „belasí“ hrali s troma obrannými dvojicami a štyrmi útokmi.

V prvej tretine boli aktívnejší domáci hokejisti, ale Janusa neprekonali. V polovici druhej časti hráči Slovana úspešne ubránili dve oslabenia a vzápätí sa dostali do vedenia zásluhou dorážky Martina Bakoša. Domáci vyrovnali v 45. min presným zásahom Ivana Ivanova, ktorý musel odobriť videorozhodca. Do konca riadneho hracieho času ani predĺženia už gól nepadol. V nájazdovej lotérii sa presadili Milan Bartovič, Miroslav Šatan a Martin Štajnoch, z domáceho tímu našiel na Janusa „recept“ iba Anton Koroľov.

Slovan má po nedeli 62 bodov, na posledné (ôsme) mužstvo tabuľky Západnej konferencie postupujúce do play-off Lokomotiv Jaroslavľ má desaťbodové manko. Do konca základnej časti KHL odohrajú Bratislavčania ešte päť duelov, najbližšie sa predstavia v utorok na ľade obhajcu Gagarinovho pohára Dinama Moskva.

VÝSLEDOK:

Viťaz Podoľsk – HC Slovan Bratislava 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0, 0:1)

Góly:

34:23 – 0:1 M. Bakoš (A. Šťastný, J. Brejčák)

45:05 – 1:1 I. Ivanov (J. Kokšarov, A. Koroľov)

Samostatné nájazdy:

1. séria: M. Bartovič (gól) – A. Koroľov (gól)

2. séria: M. Šatan (gól) – D. Šitikov (nedal)

3. séria: M. Štajnoch (gól)

Vylúčenia:

02:35 Ján Brejčák (Slovan) – 2 min. (vrazenie na mantinel)

29:08 Roman Kukumberg (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

31:00 Mário Bližňák (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

41:50 Viačeslav Soloduchin (Viťaz) – 2 min. (sekanie)

48:20 Peter Ölvecký (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

51:20 Sergej Rozin (Viťaz) – 2 min. (držanie)

strely na bránu: 26:20, vylúčenia: 2:4 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Komarov, Bondar – Deďuľa, Metalnikov, 4600 divákov

Viťaz: Backlund – Porseland, Berďukov, Selezňov, Golovkov, S. Rozin, Mezei, Korovkin, Kudinov – Šitikov, Cibák, Soloduchin – Afinogenov, Ziazov, Makejev – Kousal, Koroľov, I. Ivanov – Vasiliev, Kokšarov, Šackij

Slovan: Janus – Štajnoch, Škoula, Sigalet, V. Mihálik, Mojžíš, J. Brejčák – Šatan, Radivojevič, L. Hudáček – Miklík, J. Mikúš, Bartovič – Kukumberg, Bližňák, Ölvecký – M. Bakoš, A. Šťastný, T. Mikúš

Hlas:

Rostislav Čada (tréner Slovana, zdroj: hcslovan.sk): „V prvej tretine sme nemali dostatočný pohyb, čo bol dôsledok dvoch predošlých náročných zápasov. Napriek tomu sa nám podarilo odolať tlaku domácich bojovnosťou a správnou hernou disciplínou. V druhej tretine sme vyrovnali hru a výsledkom bol vedúci gól. Rezultát sme mohli udržať, no domácim sa podarilo vo vyrovnanej tretej tretine poslať zápas do predĺženia. Boli sme však presvedčiví v trestných strieľaniach, a preto si odvážame dva body.“

Viac k osobe Ján BrejčákJaroslav JanusMário BližňákMartin ŠtajnochMilan BartovičMiroslav ŠatanPeter ÖlveckýRoman KukumbergRostislav Čada