Slovan utŕžil vo Fortuna lige ďalšiu prehru, padol v Senici

Senica vo Fortuna lige zdolala Slovan
Zľava: Petr Pavlík z FK Senica a Juraj Halenár z ŠK Slovan Bratislava v zápase 17. kola futbalovej Fortuna ligy 2014/15 medzi FK Senica a ŠK Slovan Bratislava. Senica, 9. november 2014. Foto: SITA/Martin Medňanský

SENICA 9. novembra (WEBNOVINY) – Futbalisti FK Senica si v nedeľňajšom večernom stretnutí 17. kola najvyššej slovenskej súťaže poradili s hráčmi ŠK Slovan Bratislava 2:1.

Prvý polčas zápasu sa skončil zmierlivo 1:1, keď v 30. minúte poslal do vedenia domácich Seničanov kapitán Juraj Piroska a o päť minút neskôr vyrovnal hosťujúci krajný obranca Erik Čikoš. Minútu pred koncom riadneho hracieho času rozhodol o triumfe Senice najlepší strelec Fortuna ligy Ján Kalabiška.

Obrazom: Senica vo Fortuna lige zdolala Slovan

FK Senica – ŠK Slovan Bratislava 2:1 (1:1)

Góly: 30. Piroska, 89. Kalabiška – 35. Čikoš, ŽK: 90.+ Hlohovský – 82. Niňaj, 84. Halenár, rozhodovali: Hrčka – Sluk, Špivak, 2391 divákov

Senica: Šulla – Chvátal, P. Pavlík, Pillár, R. Mazáň – T. Kóňa, Hušek – Hlohovský (90.+ S. Mráz), Piroska, Kalabiška – Mukendi (58. Kosorin)

Slovan: D. Perniš – Čikoš, D. Hudák, Niňaj, Jablonský – Štefánik (80. Lásik), Grendel – F. Kubík, Soumah (62. Vittek), Žofčák (73. Milinkovič) – Halenár

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2014/2015 po nedeľňajšom zápase 17. kola:

1. MŠK Žilina 17 9 7 1 33:12 34

2. AS Trenčín 17 10 4 3 34:19 34

3. FK Senica 17 7 8 2 22:20 29

4. Spartak Myjava 17 7 2 8 19:21 23

5. FC Spartak Trnava 16 6 4 6 22:16 22

6. ŠK Slovan Bratislava 15 7 1 7 21:25 22

7. ŽP Šport Podbrezová 17 5 6 6 18:19 21

8. DAC Dunajská Streda 17 4 8 5 21:23 20