Slováci začali viac spoznávať svoju krajinu a chcú v nej dovolenkovať, pomohli rekreačné poukazy

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
VYSOKÉ TATRY, turisti
Foto: ilustračné, SITA/Radoslav Maťaš.

BRATISLAVA 2. júna (WebNoviny.sk) – Dovolenku strávi na Slovensku prevažne, alebo čiastočne vyše 86 percent obyvateľov krajiny.

Zavedenie rekreačných príspevkov, resp. poukazov pre zamestnancov v spoločnostiach s 50 a viac pracovníkmi od začiatku tohto roka motivuje ešte viac ľudí, aby aspoň časť voľna využili doma.

Záujem o všetky kúty Slovenska

Na Slovensku strávi dovolenku v priemere štyri až sedem dní 45,4 % opýtaných, jeden až tri dni 33,6 % ľudí. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti Stem/Mark uskutočneného vo februári tohto roka na vzorke 1 239 respondentov pre Gusto Kartu. Ako informovala spoločnosť v tlačovej správe, rekreačné poukazy by mali zvýšiť návštevnosť hotelov, penziónov či rekreačných zariadení, v ktorých turisti strávia aspoň dve noci.

Riaditeľka oddelenia rekreačných poukazov v cestovnej kancelárii Kiska Travel, s. r. o., v Poprade Lucia Kordiaková povedala, že najdôležitejším benefitom rekreačných poukazov je, že Slováci začali viac cestovať a spoznávať Slovensko. „S finančnou podporou zamestnávateľa cez rekreačné poukazy je to už možné pre výrazne vyšší počet slovenskej klientely. Teší nás aj to, že záujem je o všetky kúty Slovenska. Zároveň môžeme jednoznačne potvrdiť zvýšený záujem slovenských klientov o dovolenku na Slovensku,“ uviedla Kordiaková.

Transparentný benefit pre zamestnancov

Zavedenie rekreačných poukazov považuje za nesporný benefit pre domáci cestovný ruch a hotelierstvo aj výkonný riaditeľ turistického rezortu Gothal Liptovská Osada v okrese Ružomberok Michal Galica. „Sme presvedčení, že zámer podporiť toto odvetvie hospodárstva sa týmto opatrením naplní. Zároveň je to transparentný benefit pre zamestnancov. Dovolenka na Slovensku je každým rokom obľúbenejšia a vďaka rekreačným poukazom môže byť dostupnejšia pre širšie masy, najmä mladé rodiny s deťmi,“ poznamenal Galica. Na zvýšený záujem o využitie rekreačných poukazov zareagovali špeciálnou ponukou na rodinný pobyt.

O možnosti znížiť si náklady na dovolenke vďaka príspevku zamestnávateľa cez rekreačný poukaz podľa prieskumu vie už 83,6 % opýtaných. Poukaz si možno uplatniť na základe faktúry od ubytovacieho zariadenia, alebo cez elektronickú kartu. Vydavatelia kariet tvrdia, že je to jednoduchšie a pohodlnejšie cez kartu. Poukaz sa však dá využiť len v tých ubytovacích zariadeniach a u zamestnávateľov, ktorí majú zmluvu s vydavateľmi kariet. Príspevok je možné uplatniť na základe potvrdenia vo všetkých zariadeniach poskytujúcich ubytovanie.

Návštevník uhradí pobyt ako bežnou platobnou, ktorá funguje štandardne s platobným terminálom, alebo platobnou bránou integrovanou do stránky partnera,“ vysvetlil marketingový manažér vydavateľa Gusto Karty Lukáš Malík. Gusto Kartu zaviedla česká spoločnosť CES ePlatby, a. s., z Prahy, ktorá má na Slovensku dcérsku firmu CES ePlatby Slovakia, a. s., v Bratislave. Za spoločnosťou je investičná skupina Arca Capital.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať