Slováci začali ďalšiu časť prípravy na májové MS, pri tíme sú už aj Regenda a Pospíšil

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
HOKEJ: Tréning slovenskej reprezentácie
Pavol Regenda a tréner reprezentácie Craig Ramsay. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Slovenská hokejová reprezentácia v utorok začala druhý týždeň spoločnej prípravy na májové majstrovstvá sveta vo Fínsku. Tím pod vedením kanadského trénera Craiga Ramsayho sa stretol v Bratislave, odkiaľ sa vo štvrtok presunie do nemeckých Drážďan a tam 29. a 30. apríla absolvuje súboje proti domácim Nemcom. Informuje o tom oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Po minulotýždňovej príprave v Trenčíne a dvoch dueloch proti Čechom (3:1 a 3:4 po sam. nájazdoch) káder tímu SR opustili útočníci Tomáš Mikúš so Samuelom Honzekom a súčasťou kabíny už nie je ani zranený Matúš Sukeľ.

Naopak, na utorkovom reprezentačnom zraze v Bratislave sa realizačnému tímu hlásili už aj bronzoví medailisti zo ZOH 2022 v Pekingu Pavol Regenda a Kristián Pospíšil.

K národnému výberu sa pripojil aj obranca Mário Grman, má však zdravotné problémy. „Brankárska trojica ostala nezmenená v zložení Patrik Rybár, Matej Tomek a Dominik Riečický,“ informuje web HockeySlovakia.sk.

Vedenie tímu SR medzičasom informovalo o tom, že kouč Ramsay nemôže smerom k MS rátať s útočníkom Tomášom Jurčom, ktorého limitujú problémy s chrbtom.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Craig RamsayKristián PospíšilMário GrmanMatej TomekMatúš SukeľPatrik RybárPavol RegendaTomáš JurčoTomáš Mikúš
Firmy a inštitúcie SZĽH Slovenský zväz ľadového hokeja