Slafkovský pre trest za zákrok na Luffa nehral, Fehérváry bol druhý najvyťaženejší hráč (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Juraj Slafkovský, NHL, Montreal Canadiens
Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský v drese Montrealu Canadiens. Foto: archívne, Paul Chiasson/The Canadian Press via AP.

Slovenský obranca Martin Fehérváry bol s časom na ľade 22:40 min druhý najvyťaženejší hráč Washingtonu Capitals pri stredajšej prehre 1:4 s Pittsburghom Penguins, na konto si pripísal dve strely, dva bodyčeky a tri bloky vo svojom jubilejnom stom dueli v základnej časti NHL. „Tučniaci“ ukončili v hlavnom meste USA sériu siedmich duelov bez víťazstva, kým „Caps“ prehrali piaty z ostatných šiestich zápasov.

Juraj Slafkovský musel vynechať stredajší zápas Montrealu Canadiens pre trest za svoj zákrok na Matta Luffa z 55. minúty utorkového duelu proti Detroitu Red Wings. Oddelenie hráčskej bezpečnosti NHL v stredu v draftovú jednotku potrestalo dvojzápasovým dištancom. Od rozhodcov dostal vyšší trest a vylúčili ho do konca zápasu. Slafkovský už vynechala stredajší duel proti Vancouveru Canucks (5:2) a nezahrá si ani v sobotu proti Pittsburghu. Príde tiež o 10 270,28 USD zo svojho platu.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Juraj SlafkovskýMartin Fehérváry
Firmy a inštitúcie Montreal CanadiensNHLPittsburgh PenguinsVancouver CanucksWashington Capitals