Slafkovský a Martikán postúpili do finále C1, Stanovská vo finále kajakárok končí

Alexander Slafkovský
Alexander Slafkovský. Foto: archívne, SITA/Radoslav Maťaš

TACEN 1. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenskí reprezentanti Alexander Slafkovský a Michal Martikán postúpili do finále disciplíny C1 v rámci 4. kola Svetového pohára vo vodnom slalome v slovinskom Tacene (31. augusta – 2. septembra). Tridsaťpäťročný Slafkovský obsadil v sobotňajšom semifinále prvé miesto časom 104,23 s a nadviazal tak na víťazstvo v piatkovej kvalifikácii.

Ešte o štyri roky starší Michal Martikán skončil na 7. mieste výkonom 108,42 s. Obaja slovenskí kanoisti, ktorí prenikli medzi elitnú desiatku predviedli čisté jazdy bez trestných sekúnd.

Matejovi Beňušovi napriek rýchlej jazde znemožnila postup 50-sekundová penalizácia na osemnástej bránke, napokon sa umiestnil na poslednej 30. pozícii. Nepostúpil ani Marko Mirgorodský zo 17. priečky.

Finále súťaže kajakárok bude bez slovenskej účasti. Jediná reprezentantka SR v semifinále disciplíny K1 Soňa Stanovská sa dvakrát dostala do kontaktu s bránkou a obsadila 12. miesto výsledkom 124,30 s. Od prieniku do najlepšej desiatky ju delilo 64 stotín. Semifinálové jazdy ovládla austrálska favoritka Jessica Foxová časom 111,96 s. Finále je na programe od 12.40 h.

Viac k osobe Alexander SlafkovskýMarko MirgorodskýMatej BeňušMichal MartikánSoňa Stanovská