Škriniar dovŕšil víťazný hetrik v ankete Futbalista roka 2021, cenu si odniesol aj tréner Weiss a ďalší (foto)

ANKETA: Futbalista roka 2021
Sprava: Víťaz ankety Futbalista roka Milan Škriniar, víťaz ceny Tréner roka Vladimír Weiss a víťaz Ceny Petra Dubovského do 21 rokov Tomáš Suslov počas vyhlásenia výsledkov 29. ročníka tradičnej ankety Slovenského futbalového zväzu (SFZ) a denníka Pravda o najlepšieho futbalistu Slovenskej republiky za rok 2021. Šamorín, 22. marec 2022. Foto: SITA/Jana Birošová

Víťazom ankety Futbalista roka 2021 sa podľa predpokladov stal Milan Škriniar, ktorý obhájil lanský triumf a zároveň dovŕšil víťazný hetrik.

Od roku 2007, teda v pätnástich ročníkoch, pozná najprestížnejšia individuálna futbalová anketa na Slovensku iba troch víťazov: osemkrát triumfoval Marek Hamšík, štyrikrát Martin Škrtel a trikrát Milan Škriniar. Pilier obrany Interu Miláno sa stal aj najobľúbenejším slovenským futbalistom, s prevahou vyhral v hlasovaní Cenu fanúšika.

„Vážim si všetky tri prvenstvá, ale prvé je vždy prvé. Najdôležitejšie však je z pohľadu reprezentácie, aby sme vytvorili dobrú partiu a spoločne dosiahli úspechy pre slovenský futbal,“ vyhlásil Milan Škriniar na webe Slovenského futbalového zväzu.

ANKETA: Futbalista roka 2021
Víťaz ankety Futbalista roka Milan Škriniar počas vyhlásenia výsledkov 29. ročníka tradičnej ankety Slovenského futbalového zväzu (SFZ) a denníka Pravda o najlepšieho futbalistu Slovenskej republiky za rok 2021. Šamorín, 22. marec 2022. Foto: SITA/Jana Birošová

Dubovského cenu získal Suslov

Slávnostný galavečer sa konal v šamorínskom rezorte X-Bionic a ceny sa odovzdávali v štyroch kategóriách plus uviedli päť laureátov do Siene slávy slovenského futbalu.

Škriniar triumfoval suverénne s 318 hlasmi pred Marekom Hamšíkom (IFK Göteborg/ Trabzonspor) s 269 a Jurajom Kuckom (FC Parma/ FC Watford) so 193 hlasmi. Štvrtý skončil Stanislav Lobotka (SSC Neapol) a piaty Dávid Hancko (Sparta Praha).

Držiteľom Ceny Petra Dubovského pre najlepšieho hráča do 21 rokov sa s výrazným náskokom stal Tomáš Suslov z holandského tímu FC Groningen. Najmladší debutant reprezentačného A-tímu (18 rokov a 164 dní) sa netají tým, že žiť bude na Slovensku, ale futbal bude hrať ešte dlho v zahraničí.

ANKETA: Futbalista roka 2021
Víťaz Ceny Petra Dubovského do 21 rokov Tomáš Suslov počas vyhlásenia výsledkov 29. ročníka tradičnej ankety Slovenského futbalového zväzu (SFZ) a denníka Pravda o najlepšieho futbalistu Slovenskej republiky za rok 2021. Šamorín, 22. marec 2022. Foto: SITA/Jana Birošová

Trénera Weissa už cena neprekvapila

Jubilejné desiate víťazstvo medzi futbalistkami získala Dominika Škorvánková. Tridsaťročná hráčka stredu poľa momentálne hráva vo francúzskom tíme HSC Montpellier.

Aj v kategórii Tréner roka bol víťaz rovnaký ako pred rokom – Vladimír Weiss st. Vlani bol ako tréner gruzínskej reprezentácie z triumfu prekvapený, tentoraz ako tréner majstrovského ŠK Slovan Bratislava priznal, že to aj tak trochu očakával.

„Dobrý nie je ten, ktorý zbiera tituly, ale ten, ktorý zlepšuje hráčov,“ povedal Weiss st. na webe futbalsfz.sk.

Na galavečeri vstúpili do siene slávy piati noví laureáti. In memoriam Ferdinand Daučík (artefakt a diplom prevzala dcéra Zuzana) a Imrich Stacho (na pódiu zastupoval otca syn Roman), spolu s nimi Ján Švehlík, Jozef Barmoš a Ján Kozák.

ANKETA: Futbalista roka 2021
Sprava: Laureáti Siene slávy Ján Kozák, Jozef Barmoš a Ján Švehlík počas vyhlásenia výsledkov 29. ročníka tradičnej ankety Slovenského futbalového zväzu (SFZ) a denníka Pravda o najlepšieho futbalistu Slovenskej republiky za rok 2021. Šamorín, 22. marec 2022. Foto: SITA/Jana Birošová

Anketa SFZ Futbalista roka 2021 – prvá desiatka

  • zdroj: futbalsfz.sk

1. Milan Škriniar (Inter Miláno) 318,

2. Marek Hamšík (IFK Göteborg/Trabzonspor) 269,

3. Juraj Kucka (FC Parma/FC Watford) 193,

4. Stanislav Lobotka (SSC Neapol) 137,

5. Dávid Hancko (Sparta Praha) 128,

6. Ivan Schranz (FK Jablonec/Slavia Praha) 103,

7. Martin Dúbravka (Newcastle United) 100,

8. Ondrej Duda (1. FC Kolín) 83,

9. Peter Pekarík (Hertha Berlín) 75,

10. Marek Rodák (FC Fulham) 60

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dávid HanckoDominika ŠkorvánkováJuraj KuckaMarek HamšíkMartin ŠkrtelMilan ŠkriniarStanislav LobotkaTomáš SuslovVladimír Weiss st.
Firmy a inštitúcie Inter MilánoSFZ Slovenský futbalový zväzŠK Slovan Bratislava