Futbalistom roka na Slovensku bude hráč zo zahraničného klubu, vo Fortuna lige je najlepší Weiss

Vladimír Weiss mladší, ŠK Slovan Bratislava
Vladimír Weiss mladší v drese ŠK Slovan Bratislava. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

V desiatke kandidátov na víťazstvo v ankete Futbalista roka 2021 je okrem obhajcu prvenstva Milana Škriniara jeho deväť spoluhráčov z reprezentačného mužstva, všetci pôsobia v zahraničných kluboch.

Weiss pred Škrtelom

V porovnaní s lanským rokom sú v nej tri iné mená – Dávid Hancko, Stanislav Lobotka a Ivan Schranz. Nováčikmi sú Hancko a Schranz, Lobotka sa vracia do elitnej desiatky po ročnej pauze. Útočník Schranz dosiaľ získal v ankete len 1 bod, teraz je v desiatke najlepších. Informuje o tom oficiálny web Slovenského futbalového zväzu.

Tri týždne pred slávnostným galavečerom, na ktorom vyhlásia poradie 29. ročníka ankety, zverejnil organizátor Slovenský futbalový zväz finalistov aj ďalších troch kategórii a konečné výsledky štvrtej – najlepší hráč Fortuna ligy 2021. Stal sa ním Vladimír Weiss ml. zo Slovana Bratislava so ziskom 45 bodov. Druhý skončil András Schäfer (DAC 1904 Dun. Streda) s 39 bodmi a tretí 29-bodový Martin Škrtel z FC Spartak Trnava.

Galavečer v Šamoríne

Prezident SFZ Ján Kováčik oznámil, že spomenutý galavečer sa bude konať 22. marca v šamorínskom rezorte X-Bionic s predpokladanou účasťou do 200 prítomných.

Od pondelka 12.00 h funguje internetové hlasovanie, tzv Cena fanúšika na webstránke futbalsfz.sk.

Kandidáti na ocenenie Futbalista roka 2021 v abecednom poradí aj s klubovou príslušnosťou:

Martin Dúbravka (Newcastle United), Ondrej Duda (1. FC Kolín), Marek Hamšík (IFK Göteborg/Trabzonspor), Dávid Hancko (Sparta Praha), Juraj Kucka (FC Parma/FC Watford), Stanislav Lobotka (SSC Neapol), Peter Pekarík (Hertha Berlín), Marek Rodák (FC Fulham), Ivan Schranz (FK Jablonec/Slavia Praha) a Milan Škriniar (Inter Miláno). Hlasovalo 33 odborníkov z radov trénerov, funkcionárov a zástupcov médií.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe András SchäferDávid HanckoIvan SchranzMartin ŠkrtelMilan ŠkriniarStanislav LobotkaVladimír Weiss ml.
Firmy a inštitúcie SFZ Slovenský futbalový zväz