Skok z oblakov: 104-ročná babička láme extrémne rekordy

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Bez názvu
Foto: www.2artville.com

Peggy McAlpine, 104-ročná starenka z Veľkej Británie, z výšok, rýchlosti ani z infarktu strach nemá. Nedávno to dokázala celému svetu, keď sa na invalidnom vozíku rozhodla vrhnúť do bielych oblakov a stať sa tak najstaršou ženou na svete, ktorá si vyskúšala paraglajding.

Bez názvu
Foto: www.dailymail.co.uk

Nebolo to však prvýkrát. Peggy, ktorá má dve deti, štyri vnúčatá a dve pravnúčatá dráhu z výšky 730 metrov absolvovala už aj predtým. K extrémnym športom pritom za mlada nemala veľmi blízko, fascinovať ju začali až po smrti manžela Thomasa v roku 1980. Vtedy sa 80-ročná babička rozhodla vyskúšať bungee jumping počas jarných slávností v Essexe. „Vyliezla som na vrch, pozrela sa dole a keď som videla, ako sa ľudia zmenšili na veľkosť mravcov, stratila som odvahu. Ale keď som sa dostala až tam, nechcela som cúvnuť. A tak som stúpila na plošinu, pozbierala odvahu a skočila,“ spomína odvážna starenka, ktorá od roku 2004 žije na Cypre.

Ako darček s stým narodeninám si potom darovala letecký zážitok v podobe paraglajdingu. Po 15-minútovom tandemovom lete vtedy oslávenkyňa povedala: „Bol to ten najúžasnejší a najpríjemnejší zážitok a som ochotná si ho kedykoľvek zopakovať.“ McAlpine sa týmto zoskokom zapísala aj do Guinnessovej knihy rekordov. Keď jej rekord v septembri zlomila 101-ročná Američanka Mary Allen Hardison z Utahu, Peggy neváhala a vybrala sa na pohorie Kyrenia opäť. Po hladkom pristátí zúčastneným povedala: „Vychutnala som si každú minútu a bolo to ešte lepšie ako minule.“ Milovníčka výšok už teraz premýšľa nad reprízou. „Určite by som to urobila znova – hlavne ak mi niekto opäť ukradne rekord,“ dodala s úsmevom.

Okrem rodiny si s ňou s pohárom šampanským pripili aj zástupcovia Guinnnessovej knihy rekordov, do ktorej by po overení detailov mala byť v krátkej dobe opäť zapísaná ako najstaršia žena, ktorá si vyskúšala lietanie na závesnom padáku.

www.dailymail.co.uk

www.worldrecordsacademy.org

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať