Sklamaná Čepelová utŕžila prehru, zničili ju kŕče v lýtkach

čepelová

MELBOURNE 14. januára (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Jana Čepelová nepostúpila do 2. kola dvojhry na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne.

Dvadsaťročná Košičanka nestačila na nasadenú tridsaťtrojku, Srbku Bojanu Jovanovskú, a podľahla jej za 118 minút 7:6 (1), 1:6, 3:6. Slovenka doplatila aj na neisté podanie, ktoré stratila počas zápasu až deväťkrát. Sama vzala súperke servis päťkrát, ale to nestačilo na víťazstvo.

Obrazom: Najkrajšie momenty z druhého dňa Australian Open

Johanna Larssonová
Švédska tenistka Johanna Larssonová počas zápasu prvého kola Australian Open, v ktorom prehrala s favorizovanou Bieloruskou Viktoriou Azarenkovou (2) 6:7, 2:6. Foto: SITA/AP

Viktoria Azarenková
Bieloruská tenistka Viktoria Azarenková počas zápasu prvého kola Australian Open, v ktorom porazila Švédku Johannu Larssonovú 7:6 (2), 6:2. Foto: SITA/AP
Caroline Wozniacka
Dánska tenistka Caroline Wozniacka počas zápasu prvého kola Australian Open, v ktorom porazila Španielku Lourdes Domínguezovú-Linovú 6:0, 6:2. Foto: SITA/AP

„Som zo seba sklamaná. Nepodala som svoj optimálny výkon. Prvý set bol o tom, kto pod páliacim slnkom vydrží do konca, a nakoniec sa mi ho podarilo vyhrať. V druhom sete som chybami dostala súperku do rytmu a po ňom som dostala kŕče do lýtok. Bojovala som, ale už som sa nepúšťala do dlhých výmen a nakoniec som to nezvládla. Škoda, bol to prijateľný žreb vzhľadom na to, že som dostala nasadenú hráčku. Verila som si, ale doplatila som aj na náročné podmienky. To však nie je výhovorka, lebo rovnako ťažké to mala aj súperka. Desať dní som čakala na zápas 1. kola, keďže som nestihla turnaj v Sydney, a takto to dopadlo,“ uviedla Jana Čepelová v konferenčnom hovore pre slovenské médiá.

Dvojhra žien – 1. kolo:

Bojana Jovanovská (Srb.-33) – Jana Čepelová (SR) 6:7 (1), 6:1, 6:3 za 118 minút (45, 33, 40)

body celkovo: 100 – 81

Čepelová (69. v rebríčku WTA) nenadviazala na vlaňajší fedcupový triumf nad Jovanovskou, keď v pamätnej dráme v Niši zvíťazila 11:9 v treťom sete. Čepelová hrala na Australian Open v hlavnej súťaži druhý raz. Vlani sa prebojovala do 2. kola. Zverenkyňa trénera Martina Zathureckého je jediná z pätice slovenských tenistiek, ktorá tento rok neuspela v 1. kole dvojhry v Melbourne. Pred ňou boli pod páliacim austrálskym slnkom úspešné Daniela Hantuchová, Dominika Cibulková, Magdaléna Rybáriková aj Karolína Schmiedlová.

Viac k osobe Daniela HantuchováDominika CibulkováJana ČepelováKarolína SchmiedlováMagdaléna RybárikováMartin KližanNa Li