Rybáriková sa na Australian Open prebojovala do druhého kola

Rybariková

MELBOURNE 14. januára (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková si vybojovala postup do 2. kola dvojhry žien na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne (13. – 26. januára, celková dotácia 33 miliónov AUD, tvrdý povrch Plexicushion vonku).

Rybáriková, ktorá je nasadenou tridsaťdvojkou turnaja, zdolala v utorkovom súboji 1. kola Nemku Andreu Petkovicovú za 84 minút hladko 6:2, 6:3. Dvadsaťpäťročná Rybáriková (35. v rebríčku WTA) na šiesty pokus zlomila kliatbu prvých kôl na tomto podujatí, keďže v ostatných piatich rokoch sa zakaždým rozlúčila hneď po svojom prvom zápase. Jej súperkou v boji o postup do 3. kola bude Japonka Kurumi Narová.

Obrazom: Madgaléna Rybáriková zdolala na Australian Open Japonku Kurumi Narovú

Magdaléna Rybáriková - Andrea Petkovicová
Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková si vybojovala postup do 2. kola dvojhry žien na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne. Rybáriková, ktorá je nasadenou tridsaťdvojkou turnaja, zdolala v utorkovom súboji 1. kola Nemku Andreu Petkovicovú za 84 minút hladko 6:2, 6:3. Foto: SITA/AP

Petkovicová (40. v rebríčku) bola pred troma rokmi hráčkou Top Ten a na Australian Open vo štvrťfinále, vlani na južnej pologuli chýbala pre zranenie kolena. Obe súperky sa teraz v Austrálii stretli vo vzájomnom súboji už druhý raz. Pred piatimi mesiacmi vo finále turnaja vo Washingtone sa rovnako z víťazstva vo dvoch setoch tešila slovenská hráčka.

Piešťanská rodáčka Rybáriková hrala od začiatku o poznanie pokojnejšie a s menším počtom nevynútených chýb ako jej súperka (celkové skóre 16:31). V prvom sete prehrávala len 0:1. Potom otočila na 3:1 a esom z druhého podania zvýšila na 4:2. Následne Nemku ešte raz brejkla a po 38 minútach si odvážnym nábehom k sieti vypracovala prvý setbal.

Obrazom: Najkrajšie momenty z druhého dňa Australian Open

Johanna Larssonová
Švédska tenistka Johanna Larssonová počas zápasu prvého kola Australian Open, v ktorom prehrala s favorizovanou Bieloruskou Viktoriou Azarenkovou (2) 6:7, 2:6. Foto: SITA/AP
Viktoria Azarenková
Bieloruská tenistka Viktoria Azarenková počas zápasu prvého kola Australian Open, v ktorom porazila Švédku Johannu Larssonovú 7:6 (2), 6:2. Foto: SITA/AP
Caroline Wozniacka
Dánska tenistka Caroline Wozniacka počas zápasu prvého kola Australian Open, v ktorom porazila Španielku Lourdes Domínguezovú-Linovú 6:0, 6:2. Foto: SITA/AP

Využila až ten druhý, keď súperku dobrým podaním prinútila k chybe z bekhendu – 6:2. V druhom sete brejkla Rybáriková nemeckú súperku v piatom geme, ale vzápätí sama prvý raz prišla o podanie (3:3). Zachovala si však chladnú hlavu a čistou hrou sa ujala vedenia 4:3. Vzápätí zvýšila zverenkyňa Petra Hubera na 5:3 a hoci v nasledujúcom geme pri servise súperky prehrávala už 0:40, napokon doviedla zápas piatym úspešným brejkom do víťazného konca.

Dvojhra žien – 1. kolo:

Magdaléna Rybáriková (SR-32) – Andrea Petkovicová (Nem.) 6:2, 6:3 za 84 minút (40, 44)