Skibus na Kojšovskú hoľu turisti túto zimu hojne využívali, prepravilo sa ich viac ako dvetisícsto

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Skibus, Kojšovská hoľa

Skibus na Kojšovskú hoľu využilo túto zimu viac ako 2100 turistov. Ten premával z parkoviska v obci Zlatá Idka ku chate Erika a späť počas víkendových a prázdninových dní vďaka iniciatíve Košického samosprávneho kraja (KSK), Košice Región Turizmus (KRT) a aktívnych bežkárov z Kojšovka – bežkárske trate.

Informovala o tom krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus.

Skibus bol v prevádzke 26 dní

„Kraj intenzívne vníma opodstatnenosť tejto aktivity, čo ukazuje aj vysoká obsadenosť samotného Skibusu. Počas zimnej sezóny sme na Kojšovskú hoľu previezli spolu 2 124 osôb, z ktorých si 1 806 zakúpilo vstupenky vopred a ďalších 318 osôb priamo v Skibuse u stevarda. Skibus bol vďaka priaznivým podmienkam na bežkovanie v prevádzke 26 dní,“ informoval predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Skibus s prepravnou kapacitou 18 osôb premával z parkoviska v obci Zlatá Idka ku chate Erika a späť, a to počas víkendových dní od 22. januára do 27. marca a prázdninových dní počas februára.

Cestujúci si mohli lístok zakúpiť na konkrétny čas online – prostredníctvom webovej stránky www.vylet.kosiceregion.sk, v regionálnom informačnom bode na Hlavnej 48 alebo osobne u stevarda Skibusu.

Cena lístka bola jednotná dve eura za osobu v jednom smere vrátane prepravy lyží a športového výstroja. Súčasťou Skibusu bol aj prívesný vozík, ktorý slúžil na bezpečné umiestnenie lyží a saní.

Tri certifikované okruhy

Kojšovská hoľa ponúkala bežkárom možnosť zvoliť si na základe svojich preferencií a fyzických zdatností niektorý z troch certifikovaných okruhov v dĺžke dvoch, troch alebo piatich kilometrov.

Výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková predstavila aj blízke vízie pre lokalitu Kojšovská hoľa: „Plánujeme tu v súvislosti s rozvojom cyklistiky opätovne oživiť minuloročné cyklobusy a predstavíme aj fotopoint, pri realizácii ktorého sme sa opäť spojili s lokálnymi tvorivými ľuďmi,“ uviedla Vargová Jurková.

Kraj taktiež plánuje projekt osadenia nabíjačky na elektrobicykle, ktorý bude zrealizovaný cez krajský dotačný program Terra Incognita.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Lenka Vargová JurkováRastislav Trnka
Firmy a inštitúcie KRT Košice Región TurizmusKSK Košický samosprávny kraj (VÚC)