Shiffrinová na MS v zjazdovom lyžovaní rieši „rozchod“, dôvodom sú iné názory na budúce smerovanie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ski Worlds Shiffrin Coaching Change
Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová sedí vedľa jej trénera Mikea Daya. Foto: SITA/AP Gabriele Facciotti, File

Hviezdna americká lyžiarka Mikalea Shiffrinová ukončila spoluprácu s dlhoročným trénerom Mikeom Dayom počas majstrovstiev sveta v zjazdovom lyžovaní vo Francúzsku.

Rozdielne názory na budúcnosť

Day ako šéftréner Shiffrinovej tímu bol s 27-ročnou rodáčkou z Colorada pri zisku striebornej medaily v super-G a pracoval s ňou aj v nasledujúcich dňoch, no počas tohto týždňa z dejiska šampionátu odišiel.

Dôvodom „rozchodu“ je údajne rozdielny názor lyžiarky a trénera na budúce smerovanie. „Mikaela chce v budúcnosti robiť niečo iné, chce nové výzvy. Povedala o tom Mikeovi a on sa rozhodol odísť domov. Je pre mňa šok, že odišiel. Máme tu však veľa ľudí, ktorí podporujú Mikaelu a poskytujú jej tréning aj informácie potrebné na to, aby mohla robiť svoju prácu. Má veľkú podporu,“ vysvetlil riaditeľ sekcie alpského lyžovania v americkom zväze Patrick Riml.

Bez trénera nezostala

Líderka celkového poradia Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní 2022/2023 sa poďakovala Dayovi za dlhoročnú pomoc.

Po siedmich sezónach spolupráce som sa rozhodla posunúť vpred s novým trénerom na nasledujúcu časť mojej kariéry. Chcem sa poďakovať Mikeovi za jeho prácu a oddanosť počas ostatných rokov,“ vyhlásila Shiffrinová, na ktorú na MS vo Francúzsku čakajú vo štvrtok preteky v obrovskom slalome a v sobotu slalom.

Shiffrinová nezostala na šampionáte bez trénera, stále má pri sebe mamu Eileen a nového asistenta Marka Mittera. Naďalej bude mať aj podporu ostatných amerických reprezentačných koučov.

V aktuálnej sezóne prekonala ženský rekord krajanky Lindsey Vonnovej v počte triumfov v seriáli SP a len jedno víťazstvo jej chýba na vyrovnanie celkového rekordu oboch pohlaví, ktorý patrí Švédovi Ingemarovi Stenmarkovi (86).

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ingemar StenmarkLindsey VonnováMikaela ShiffrinováMike Day