Senica neuspela s odvolaním a definitívne prišla o licenciu, nemôže hrať vo Fortuna lige ani v II. lige

FK Senica
Foto: ilustračné, www.facebook.com/fksenicaofficial

Futbalový klub FK Senica definitívne nedostal licenciu pre štart vo Fortuna lige a klubových súťažiach UEFA v licenčnej sezóne 2022/2023.

Ako informuje oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ), v piatok tak rozhodol odvolací orgán licenčného konania po posúdení dokumentov, ktoré Seničania dodali ako súčasť odvolania.

Odvolací orgán potvrdil rozhodnutie

Tím FK Senica nedostal licenciu v závere apríla od prvostupňového orgánu licenčného konania. A keďže neuspel s odvolaním, nemôže hrať vo Fortuna lige 2022/2023 ani v II. lige.

„Pre nesplnenie požiadaviek infraštruktúrnych (štadión pre domáce stretnutia) a finančných licenčných kritérií (ročná účtovná závierka, záväzky po lehote splatnosti voči iným futbalovým klubom a vlastným zamestnancom, finančné informácie do budúcnosti) sa odvolací orgán licenčného konania rozhodol potvrdiť rozhodnutie prvostupňového orgánu licenčného konania a neudeliť klubu FK Senica licenciu pre štart vo Fortuna lige a klubových súťažiach UEFA v licenčnej sezóne 2022/2023. Klub v odvolacej dokumentácii nepreukázal, že odstránil dôvody, ktoré viedli k neudeleniu licencie v prvostupňovom konaní,“ informuje SFZ. Podľa zväzu je piatkové rozhodnutie konečné a nie je možné sa voči nemu odvolať.

Senicu môže nahradiť Skalica

Z II. ligy do najvyššej domácej súťaže postúpili už Podbrezová aj Banská Bystrica. Teraz sa naskytá príležitosť pre Skalicu, ktorá skončila v druhej lige na tretej priečke. O tom, kto nahradí Seničanov vo Fortuna lige, bude rozhodovať riadiaci orgán súťaže – Únia ligových klubov.

„Situáciu ohľadom Senice intenzívne sledujeme. Prijali sme dnes informáciu od nezávislého orgánu, ktorým je Odvolací orgán licenčného konania. O ďalšom postupe rozhodne v zmysle Súťažného poriadku Prezídium ÚLK, ktoré má plánované riadne zasadnutie budúci týždeň v stredu,“ informoval výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák podľa webu fortunaliga.sk.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal Mertinyák
Firmy a inštitúcie FK SenicaSFZ Slovenský futbalový zväzÚLK Únia ligových klubov