Šéfovia Aliancie a Platformy SMK sa zhovárali s Gyimesim o predvolebnej spolupráci, majú spoločný cieľ

György Gyimesi
Poslanec NR SR za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) György Gyimesi. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Spolupráca pred septembrovými predčasnými voľbami bola témou stretnutia predsedu Aliancie Krisztiána Forróa a predsedu Platformy SMK Józsefa Berényiho s poslancom hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Györgym Gyimesim.

Ako informovala v tlačovej správe hovorkyňa Aliancie Klára Magdeme, na stretnutí zhodnotili aktuálnu politickú situáciu a konštatovali, „že majú spoločný cieľ, ktorým je čo najsilnejšie zastúpenie Maďarov a južného Slovenska po jesenných voľbách“.

Diskutovali tiež o úlohe platforiem pri zostavovaní kandidátnej listiny Aliancie a prvých obrysoch volebnej kampane. Predstavitelia Platformy SMK informovali o svojich miestach na spoločnej kandidátnej listine.

„Keďže otázky týkajúce sa spolupráce sú stále otvorené, politici si na budúci týždeň opäť sadnú za rokovací stôl. O podrobnostiach týchto rokovaní budú účastníci informovať po ich ukončení,“ uzavrela Magdeme.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe György GyimesiJózsef BerényiKlára MagdemeKrisztián Forró
Firmy a inštitúcie AlianciaOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSMK Strana maďarskej komunity