Schmiedlová v Londýne končí aj v debli, Rybariková postúpila

Najkrajšie momenty zo šiesteho dňa Wimbledonu
Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková prehrala v 3. kole dvojhry žien na Wimbledone s bieloruskou kvalifikantkou Oľgou Govorcovovou za 104 minút 6:7 (4), 3:6. Foto: SITA/AP

LONDÝN 2. júla (WebNoviny.sk) – Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková a kazašská reprezentantka Julia Putincevová zvíťazili nad rovnako nenasadeným argentínsko-poľským párom María Irigoyenová, Paula Kaniová za 116 minút 6:3, 2:6, 6:4 v sobotňajšom zápase 1. kola štvorhry žien na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne.

Rybáriková s Putincevovou budú v 2. kole debla v britskej metropole čeliť Nemke Julii Görgesovej a Češke Karolíne Plíškovej, osmičkám „pavúka“ a premožiteľkám česko-slovenského tandemu Denisa Allertová, Karolína Schmiedlová.

Schmiedlová a Češka Denisa Allertová prehrali za 48 minút 2:6, 1:6 s nemecko-českým tandemom Julia Görgesová, Karolína Plíšková nasadeným ako ôsmym v sobotňajšom stretnutí 1. kola štvorhry žien na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne.

Obrazom: Najkrajšie momenty zo šiesteho dňa Wimbledonu

Štvorhra žien – 1. kolo:

Magdaléna Rybáriková, Julia Putincevová (SR/Kaz.) – María Irigoyenová, Paula Kaniová (Arg./Poľ.) 6:3, 2:6, 6:4 za 116 minút

Julia Görgesová, Karolína Plíšková (Nem./ČR-8) – Denisa Allertová, Karolína Schmiedlová (ČR/SR) 6:2, 6:1 za 48 minút

Slovenský tenista Andrej Martin a Čiľan Hans Podlipnik-Castillo prehrali za 78 minút 5:7, 2:6 so šestkami „pavúka“, Indom Rohanom Bopannom a Rumunom Florinom Mergeom, v sobotňajšom stretnutí 2. kola štvorhry mužov na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne.

Štvorhra mužov – 2. kolo:

Rohan Bopanna, Florin Mergea (India/Rum.-6) – Andrej Martin, Hans Podlipnik-Castillo (SR/Čile) 7:5, 6:2 za 78 minút

Viac k osobe Andrej MartinAnna Karolína SchmiedlováHans Podlipnik-CastilloJulia GörgesováJulia PutincevováKarolína PlíškováKarolína SchmiedlováMagdaléna RybárikováRohan Bopanna