Samosprávy z Trnavského kraja chystajú protest, chcú poukázať na negatívne dopady legislatívy na mestá a obce

Protest, demonštrácia, zhromaždenie
Foto: ilustračné, Getty images

Protestné zhromaždenie predstaviteľov miest a obcí, ako aj zamestnancov obecných a mestských úradov, chystajú na pondelok 22. augusta o 11:00 na Trojičnom námestí v Trnave samosprávy z Trnavského kraja.

Podujatie s názvom Za stabilné a zdravé mestá a obce má poukázať na negatívne dopady legislatívy a ekonomiky na verejné služby zabezpečované mestami a obcami.

Pozývajú aj obyvateľov

Na jeho organizovaní sa dohodli predsedovia regionálnych združení miest a obcí zo Záhoria, z okolia Jaslovských Bohuníc, Žitného ostrova a galantsko – šalianskeho regiónu Peter Pobuda, Maroš Sagan, Oskár Bereck a František Gögh.

„Okrem volených predstaviteľov miest a obcí a zamestnancov úradov pozývame aj tých, ktorých sa škrty komunálnych rozpočtov dotknú najviac, samotných obyvateľov miest a obcí. Veď znižovaním príjmov miestnej samosprávy sa automaticky znižuje štandard a množstvo služieb, ktoré sú im poskytované, či už ide o materské školy, základné školy, opatrovateľské služby, infraštruktúru ako vodovody, kanalizácie, cesty a chodníky, ale aj kultúru a šport,“ píšu predsedovia regionálnych združení miest a obcí v pozvánke na protestné zhromaždenie.

Avizovali prejavy nespokojnosti

Zároveň primátorov a starostov vyzvali, aby záujemcom o účasť zabezpečili dopravu autobusmi na protest do Trnavy.

Združenie miest a obcí Slovenska na svojom sneme v máji prijalo uznesenie, že ak budú legislatívne opatrenia súvisiace s daňovým bonusom schválené bez adekvátnej kompenzácie, mestá a obce pristúpia k radikálnym verejným prejavom nespokojnosti.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe František GöghMaroš SaganOskár BereckPeter Pobuda