Saganov tím si udržal Schachmanna ešte na štyri roky, zmluvy predĺžili aj ďalší jazdci

Bora-Hansgrohe
Cyklistický tím Bora-Hansgrohe s Petrom Saganom (tretí sprava). Foto: archívne, SITA/AP

Nemecký cyklistický tím Bora-Hansgrohe sa dohodol na predĺžení zmluvy s Maximilianom Schachmannom. Jeden z kľúčových pretekárov zoskupenia okolo Petra Sagana zostane v ambicióznom tíme do konca sezóny 2024.

Bora-Hansgrohe na svojich sociálnych sieťach rovnako oznámila predĺženie kontraktov o dva roky s Lukasom Pöstlbergerom a Cesarem Benedettim.

Súčasť tímu od vlaňajška

„Cítim sa v Bore ako doma a najmä mám pocit, že pretekársky napredujem,“ uviedol Schachmann vo vyhlásení aj na špecializovanom webe Cyclingnews.

„Teším sa na ďalšie sezóny v tíme Bora-Hansgrohe. Som všestranný jazdec a najbližšie roky napovedia, v čom môžem byť pre tím najviac potrebný,“ dodal Schachmann.

Nemecký šampión je súčasťou Bora-Hansgrohe od roku 2019, v dosiaľ prerušenej sezóne 2020 stihol skončiť druhý na pretekoch Okolo Algarve a najmä dosiahol celkový triumf na posledných marcových pretekoch pred koronapauzou Paríž-Nice.

Pretekár na dlhodobú zmluvu

Najbližšie sa 26-ročný cyklista predstaví v sobotu po boku Petra Sagana na toskánskej klasike Strade Bianche a tiež sa očakáva, že bude súčasťou pelotónu na pretekoch Okolo Poľska ako aj na monumentálnej klasike Okolo Lombardska.

Ešte predtým by sa mal na Tour de France snažiť o podporu pre krajana Emanuela Buchmanna, ktorého cieľom bude vyskočiť do prvej trojky celkového poradia.

„Vždy som tvrdil, že Max je pretekár na dlhodobú zmluvu. Je to všestranný jazdec a triumfom na Paríž-Nice ukázal, že sa môže vyprofilovať aj ako kvalitný líder pre etapové preteky,“ povedal šéf Bora-Hansgrohe Ralph Denk na adresu Schachmanna.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Cesare BenedettiEmanuel BuchmannLukas PöstlbergerMaximilian SchachmannPeter SaganRalph Denk