Sagan je podľa De Vlaemincka dobrý, ale jednu vec preháňa

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Peter Sagan
Slovenský cyklista Peter Sagan. Foto: facebook.com/PeterSagan

BRATISLAVA 24. februára (WebNoviny.sk) – Legendárny belgický cyklista Roger de Vlaeminck uznáva kvality slovenského jazdca Petra Sagana, no na úradujúcom slovenskom šampiónovi nachádza aj chyby.

„Je veľmi dobrý, ale možno to trochu preháňa… Mám na myslí jeho dlhé vlasy. Podľa mňa je to až príliš. Neviem, možno je to teraz v móde. Ja by som to ako jazdec nezniesol, nikdy som to nemal a ani nebudem,“ vyjadril sa o slovenskom jazdcovi tímu Tinkoff 68-ročný víťaz všetkých piatich monumentálnych klasík a dodal, že Sagan už tiež potrebuje triumfovať na niektorej z nich: „Dobre, vyhral E3 Harelbeke a Gent – Wevelgem, ale nie sú to monumenty. Pódium na Miláno – San Remo a Okolo Flámska? To nikoho nezaujíma. Potrebuje na nich začať vyhrávať.“

Roger de Vlaeminck je jedným z troch cyklistov histórie, ktorí ako jediní dokázali vyhrať všetkých päť monumentov. Miláno – San Remo ovládol trikrát (1973, 1978, 1979), Okolo Flámska raz (1977), Paríž – Roubaix štyri razy (1972, 1974, 1975, 1977), Okolo Lombardska dvakrát (1974, 1976) a raz uspel aj na Liége – Bastogne – Liége (1970). Patrí tiež do spoločnosti 83 jazdcov, ktorí vyhrali aspoň jednu etapu na každej z troch Grand Tour.

Rodák z Eekla vo východnom Flámsku si pred začiatkom tohtosezónnych klasík zaprognózoval aj o ostatných ašpirantoch na cenné trofeje. „Boonen a Cancellara sú stále schopní vyhrať, ale momentálne mám na mysli mená ako Zdeněk Štybar či Greg van Avermaet. Niekto ako Van Avermaet potrebuje finišovať osamote, pred šprintom musí ujsť. Páči sa mi jeho štýl. Neznášam jazdcov, ktorí len čakajú na záverečný špurt. Greg je skvelý jazdec, vždy bojuje o víťazstvo, ale víťazenie je pre neho ťažké. Je to cyklista, ktorého mám najradšej. Sep Vanmarcke? Pre neho je 10-krát náročnejšie vyhrať než pre Van Avermaeta. V šprintoch nie je taký silný a potrebuje perfektný deň,“ dodal De Vlaeminck. Informácie pochádzajú zo serveru Cyclingnews.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Peter Sagan