Rybáriková zobrala Kuznecovovej set, na výhru to nestačilo

Rybáriková si zahrá v 2. kole
Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková počas zápasu 1. kola na turnaji v kalifornskom Indian Wells, v ktorom porazila Talianku Rominu Oprandiovú 7:6 (4), 6:0. Foto: SITA/AP
Azarenková - Kuznecovová

PARÍŽ 29. mája (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková prehrala v stredajšom zápase 2. kola dvojhry žien na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži s miestnou šampiónkou zo sezóny 2009, Ruskou Svetlanou Kuznecovovou, v ich druhom vzájomnom súboji za 108 minút 6:1, 2:6, 2:6. Mala pomer „winnerov“ a nevynútených chýb 22:32, postupujúca skončila vyváženejšie 30:30.

Mala som dnes na to, aby som vyhrala. Som spokojná s hrou, ale nie s výsledkom. Prvý set som začala veľmi dobre, predvádzala som kvalitný tenis, v podstate všetko mi vychádzalo, hrala som skvele. Ona akoby bola stuhnutá. Vedela som však, že to vo zvyšku zápasu nebude takéto jednoduché. Ani nebolo… Po strate podania v druhom sete som bola akási zaskočená, ťažko som sa do toho dostávala nazad a Kuznecovová hrala stále lepšie a lepšie. V treťom sete tohto kvalitného zápasu ma hneď brejkla na 2:0 v geme, v ktorom som viedla 40:0, a to vlastne rozhodlo,“ povedala Magdaléna Rybáriková v konferenčnom telefonáte pre slovenské tlačové agentúry a dodala: „Druhý aj tretí set som prehrala 2:6, ale určite to bolo herne vyrovnanejšie, než výsledok napovedá, takmer o každú loptu sa bojovalo. Som sklamaná, lebo z mojej strany to bol na antuke jeden z tých vydarenejších zápasov. Ukázal mi, že som zase bližšie k tým lepším hráčkam, ale treba ich aj porážať. Kuznecovová v 2. kole na Roland Garros je jeden z tých ťažších žrebov. Chcela som vyhrať a bojovala som, ale ona ku koncu hrala lepšie, predvádzala tenis, v akom vyniká.“

Dvadsaťsedemročnej niekdajšej dvojke svetového rebríčka Kuznecovovej, momentálne 39. v hodnotení, sa teda Rybáriková napokon nerevanšovala za prehru 2:6, 3:6, ktorú utrpela práve na medzinárodných otvorených majstrovstvách Francúzska, a to v 1. kole v sezóne 2011. Petrohradčanka má na konte o 10 titulov viac z hlavného profesionálneho okruhu (13:3).

„Súperka dobre začala a ja som jej k tomu výdatne prispela vlastnou stiesnenosťou. Hrala som spočiatku zle, ale neprestávala som sa snažiť o navodenie zmeny. Napokon som sa počas druhého setu chytila, odvtedy som si už počínala lepšie a využívala som šance,“ cituje portál Championat.com Kuznecovovú, ktorá bude v 3. kole čeliť Bojane Jovanovskej. Srbka v stredu vyradila niekdajšiu jednotku renkingu, Dánku Caroline Wozniacku.

„Jovanovská sa snaží utvárať si tlak plochými údermi, často útočí. Musím sa pousilovať vtlačiť tomu moju pečať, posielať jej tam rotácie. Pri Wozniackej by som lepšie vedela, čo môžem očakávať, toto bude trošku ´kinder-surprise´ . Myslím si, že ma čaká veľmi ťažký zápas,“ predznamenala Kuznecovová.

Dvadsaťštyriročná piešťanská rodáčka Rybáriková si odnáša 100 bodov do hodnotenia a prémiu 35 000 eur. Kuznecovová bude v 3. kole čeliť Srbke Bojane Jovanovskej, ktorá v stredu vyradila niekdajšiu jednotku renkingu, Dánku Caroline Wozniacku.

Zverenkyňa Petra Hubera Rybáriková, aktuálne 52. v systéme WTA (najvyššie bola na 40. pozícii), si pri Buloňskom lesíku len vyrovnala trojnásobný lokálny osobný rekord v podobe prieniku do 2. kola zo sezón 2008 – 2010. Minulý rok v 1. kole nedohrala zápas s austrálskou reprezentantkou so slovenským pôvodom Jarmilou Gajdošovou. V 3. kole na úrovni veľkej štvorky už bola na newyorských „hardových“ US Open 2008 a 2009. Aspoň do 2. kola na Majors sa prebojovala len druhý raz z ostatných dvanástich vrcholných podnikov, do tohto týždňa naposledy sa jej to podarilo vlani v Amerike.

V stredu bola v akcii aj Jana Čepelová, ktorá však s favorizovanou nemeckou ľaváčkou Angelique Kerberovou nasadenou ako ôsmou prehrala za 60 minút dvakrát 2:6.

Viac sa darilo Karolíne Schmiedlovej, ktorá porazila Belgičanku Yaninu Wickmayerovú a postupom do druhého kola dosiahla životný úspech.

Dvojhra žien – 2. kolo:

Svetlana Kuznecovová (Rus.) – Magdaléna Rybáriková (SR) 1:6, 6:2, 6:2 za 108 minút (31, 32, 45)