Ruské rakety dopadli na panelák v meste Umaň a usmrtili desiatky ľudí, obeťami sú aj deti a batoľa (video+foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vojna, Ukrajina, Umaň, raketový útok
Dve rakety v Umani, ktorý leží zhruba 215 kilometrov južne od Kyjeva, zasiahli deväťposchodovú obytnú budovu. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 28. apríla, 18:02

Počet obetí ruského raketového útoku na ukrajinské mesto Umaň stúpol na 20. Informuje o tom ukrajinské ministerstvo vnútra. Medzi obeťami sú dve 10-ročné deti a batoľa.

Útočili aj na Kyjev

Dve rakety v Umani, ktorý leží zhruba 215 kilometrov južne od Kyjeva, zasiahli deväťposchodovú obytnú budovu. Podľa polície v dôsledku toho tiež 17 osôb utrpelo zranenia a z trosiek vytiahli tri deti. Deväť osôb hospitalizovali.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Dve civilné obete má aj útok na mesto Dnipro. Gubernátor Dnipropetrovskej oblasti Serhij Lysak uviedol, že pri ňom zomreli 31-ročná žena a jej dvojročná dcéra. Štyria ľudia utrpeli zranenia. Útok tiež poškodil rodinný dom a podnik.

Ukrajinské vzdušné sily zlikvidovali 11 striel s plochou dráhou letu a dva drony nad Kyjevom, uviedla administratíva ukrajinského hlavného mesta. Z Kyjeva zatiaľ nehlásili obete. Išlo o prvý ruský útok na Kyjev od 9. marca.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Zastavili 21 striel z 23

Rusko rakety vypálilo z lietadla v regióne Kaspického mora, konštatoval hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Valerij Zalužnyj. Celkovo Ukrajina podľa jeho slov zastavila 21 z 23 vypálených striel s plochou dráhou letu Ch-101 a Ch-555 a dva drony.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Serhij LysakValerij Zalužnyj