Ruský redaktor vraj svojimi správami vyvoláva u ľudí depresiu. Čoskoro však nebudú žiadne dobré správy z Ukrajiny, tvrdí

Ukrajina, Rusko, vojna, útok
Foto: ilustračné, SITA/AP

Korešpondent ruského provládneho denníka Komsomoľská pravda Alexander Koc obhajuje svoje články o výkone ruskej armády na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Spomenutý redaktor napísal, že ruské jednotky na východe Ukrajiny sa stiahli z mesta Lyman po tom, čo čelili nedostatku personálu, zlej komunikácii a „chybám“ veliacich dôstojníkov. Referuje o tom spravodajský web CNN.

„Povedali mi, že svojimi správami vyvolávam u ľudí depresiu. Ľudia údajne potrebujú niečo pozitívne,“ napísal Koc na Telegrame a dodal: „Čoskoro nebudú žiadne dobré správy, načasovanie je zlé. Nebudú žiadne z Chersonskej frontovej línie, žiadne z Luhanskej… Už sa to vlastne deje.“

Koc zároveň poznamenal, že Ukrajina „zavádza dobre pripravené zálohy, pričom si uvedomuje svoju výhodu v personálnych aj spravodajských údajoch,“ povedal v utorok a doplnil, že takzvaná „špeciálna vojenská operácia“ Ruska prechádza „operačnou krízou“.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexander Koc