Rusi zaútočili dronmi Šáhid na infraštruktúru. V Kyjeve núdzovo prerušili dodávky prúdu, ale situácia už je pod kontrolou

Vojna na Ukrajine, Kyjev
Zničená časť budovy hotela po ruskom útoku v Kyjeve. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 2. januára 2023, 14:44

Napriek škodám spôsobeným ruským útokom na energetickú infraštruktúru v noci na pondelok je situácia v ukrajinskom energetickom systéme úplne pod kontrolou. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na štátneho prevádzkovateľa elektrickej siete Ukrenerho.

Značné škody po útokoch

Spoločnosť uviedla, že vo večerných hodinách sa vo všetkých oblastiach uskutočnia plánované odstávky elektriny, aby sa predišlo ďalším núdzovým situáciám.

Ukrenerho tvrdí, že je to nevyhnutné z dôvodu obmedzení v prenosovej sústave, keďže po 11 raketových útokoch a 14 útokoch dronov nastali značné škody.

Výpadky prúdu v Kyjeve

V metropole Kyjev sa situácia s dodávkami elektriny skomplikovala, čo vyvolalo výpadky prúdu. Na poškodených miestach momentálne trvajú opravy.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rusi zaútočili niekoľkými vlnami dronov Šáhid na kritické zariadenia infraštruktúry,“ povedal ráno šéf vojenskej administratívy Kyjevskej oblasti Oleksij Kuleba. „V meste sú núdzové prerušenia dodávok prúdu,“ dodal starosta Kyjeva Vitalij Kličko. Informuje o tom portál news.sky.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Oleksij KulebaVitalij Kličko
Firmy a inštitúcie Ukrenerho