Rusko si triumfom nad Českom zaistilo prvenstvo v Euro Hockey Tour

Jevgenij Kuznecov
Útočník Jevgenij Kuznecov v drese ruskej hokejovej reprezentácie. Foto: archívne, SITA/AP.

BRNO 5. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti Švédska zdolali v nedeľňajšom stretnutí hráčov Fínska 2:1 v rámci štvrtého turnaja seriálu Euro Hockey Tour 2018/2019, ktorým je podujatie Carlson Hockey Games. Všetky góly padli už v prvej tretine tohto prestížneho derby.

Carlson Hockey Games vyhrali Švédi

V šiestej minúte otvoril skóre Veli-Matti Savinainen, ale následne otočili skóre v prospech „troch koruniek“ David Rasmussen a Elias Lindholm.

Švédi si tak po sobotňajšej prehre s Českom napravili reputáciu a v rámci Carlson Hockey Games skončili prví, o skóre pred druhým Fínskom.

Triumf Rusov režíroval Kuznecov

Celkovým víťazom Euro Hockey Tour sa však stali hráči Ruska, ktorí v dvanástich stretnutiach osemkrát vyhrali a dohromady nazbierali 22 bodov. V poslednom dueli zdolali Česko jednoznačne 4:1. Toto víťazstvo režírovala hviezda Washingtonu Capitals Jevgenij Kuznecov.

Rodák z Čeľabinsku dvakrát skóroval a na ďalšie dva presné zásahy prihral. Zahanbiť sa nenechal ani jeho klubový spoluhráč Alexander Ovečkin, ktorý sa zaskvel troma asistenciami. Za domácich skóroval iba bývalý hráč bratislavského Slovana Michal Řepík.