Ruské sily sú značne „demoralizované“, ich postup na Ukrajine sa naďalej zastavuje

Ukrajina, Rusko, vojna, invázia
Zničený ruský tank na hlavnej ceste v meste Brovary, severne od Kyjeva na Ukrajine, štvrtok 10. marca 2022. Foto: SITA/AP

Rusko sa začalo uchyľovať k tomu, že začína povolávať do boja bývalých vojakov so skúsenosťami, aby nahradilo ťažké straty. Referuje o tom spravodajský web BBC s odvolaním sa na vyhlásenie ukrajinskej armády na Facebooku.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ukrajinci tvrdia, že ruské sily boli v niektorých smeroch značne „demoralizované“. Západné spravodajské agentúry zasa uviedli, že ruský postup na Ukrajine sa naďalej zastavuje, pričom ruskí vojaci sa začali zakopávať a posilňovať obranné pozície. Podľa najnovšieho hodnotenia Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) ruské sily tento týždeň nepodnikli žiadne veľké útoky.

Ukrajinská armáda tiež uviedla, že existuje aktívne úsilie o zvýšenie ruskej a bieloruskej vojenskej techniky pozdĺž ukrajinských hraníc, ale neuviedla žiadne podrobnosti. Dodala, že preveruje správy, že v Bielorusku odporcovia vojny čiastočne odstránili železničné spojenie medzi ich krajinou a Ukrajinou.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom