Ruská armáda nie je tak dobre vyzbrojená, ako tvrdí Putin. Bielorusko začalo svojho spojenca zásobovať ťažkou technikou

Vojna na ukrajine, ruski vojaci, tanky
Ruskí vojaci na Ukrajine. Foto: ilustračné, SITA/AP

Bielorusko začalo vyskladňovať svoje zásoby zbraní a posielať ich do Ruska. Referuje o tom investigatívne konto Belarusian Hajun project na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Bieloruská technika smeruje do Ruska

Spomenutý zdroj informuje, že na železničnej stanici v bieloruskom meste Orša svedkovia videli najmenej 12 tankov, ktoré následne smerovali do Ruska. Lukašenkov režim údajne začal týmto smerom presúvať i ďalšie ťažké obrnené vozidlá.

Ešte 1. októbra prišlo z ruskej Belgorodskej oblasti do bieloruského mesta Urečje dovedna 72 plošinových vagónov. V nedeľu na časti z nich odišla prvá skupina 20 tankov. Tie smerovali do ruského Rostova nad Donom a odhaduje sa, že 19. októbra budú v ukrajinskej Doneckej oblasti.

Dohoda s Putinom

Bieloruský prezident Alexander Lukašenko v pondelok vyhlásil, že sa s ruským vodcom Vladimirom Putinom dohodol na nasadení spoločného zoskupenia vojsk.

Moskva neskôr tieto správy bagatelizovala, keď tvrdila, že jej armáda je natoľko schopná a plne zásobená, že na Ukrajine nebude potrebovať bieloruské jednotky a techniku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexander LukašenkoVladimir Putin